Bezpieczna droga do szkoły - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

Bezpieczna droga do szkoły

Każdego roku we wrześniu rozpoczęto edycję programu "Bezpieczna droga do szkoły". Oficjalne spotkania odbyły się w Sulmierzycach , Koźminie Wlkp. i w Zdunach.

W Szkole Podstawowej w Sulmierzycach  z udziałem Dariusza Dębickiego Burmistrza Sulmierzyc  zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”... Sierż. sztab. Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie omówił  zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania się w sytuacji różnych zagrożeń. Ponadto w sposób praktyczny przećwiczono zasady przechodzenia przez jezdnię. Podobne spotkanie z udziałem Macieja Bratborskiego Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim. W Szkole Podstawowej w Zdunach Starostę Krotoszyńskiego Stanisława Szczotkę  reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz. Ponadto pierwszoklasistów w Zdunach odwiedził sierż. Pyrek.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego. Celem spotkań jest wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe oraz edukacja  w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podobne spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  w pozostałych szkołach podstawowych  gmin uczestniczących w programie.