Widoczny "rajdowiec" - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

Widoczny "rajdowiec"

Policjanci, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice - wszyscy oni wsiedli na rowery i wzięli udział w rodzinnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez klasę V d Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie.

Wycieczkę rowerową do Perzyc zorganizowano z myślą o uczniach klasy V D Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie. Inicjatorami przedsięwzięcia byli Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie asp. sztab. Norbert Jankowski wraz z żoną Sylwią - rodzice uczennicy. Opiekunem był wychowawca klasy – Ryszard Chojnicki.

Na jednoślady wsiadły łącznie 42 osoby. Trasa do Perzyc wiodła przez malownicze tereny, góreczki, pagórki, łąki i lasy. Najważniejszą częścią trasy była droga rowerowa przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie, gdzie przypomniano przepisy ruchu drogowego dotyczące cyklistów.

Dzięki współpracy Policji ze Starostwem Powiatowym w Krotoszynie wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe.
Po dotarciu do mety – Grzybek w Perzycach na każdego z uczestników czekały przepyszne przysmaki upieczone na ognisku.
Popularyzacja bezpiecznej jazdy na rowerze to fantastyczna inicjatywa, która może być podejmowana przez każdego.
Rajdy dla dzieci i młodzieży są wspaniałą okazją do spędzenia wolnego czasu z kolegami, koleżankami, przyjaciółmi i najbliższymi. Mamy nadzieję, że ta wycieczka rozpocznie cykl wycieczek rowerowych.

http://www.relive.cc/view/e1210480564

 

Autor: sierż. sztab. Bartosz Karwik