Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy

Data publikacji 28.07.2017

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali uprawnienia do kierowania pięciu kolejnym piratom drogowym. Kierujący, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędzili w terenie zabudowanym z bardzo dużą prędkością. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz zatrzymano im uprawnienia.

26 i 27 lipca br. w trakcie prowadzonych działań "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" policjanci krotoszyńskiej drogówki zatrzymali uprawnienia pięciu kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W miejscowości Nowy Folwark policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Rozdrażew, który w obszarze zabudowanym jechał 105 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50km/h.

Kolejny kierujący okazał się mieszkaniec Poznania, który 15 min później w tym samym miejscu przekroczył prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym.

Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Pleszewa, którzy poruszali się z prędkością 102 km/h i 103 km/h. Za powyższe wykroczenia kierujący zostali ukarani mandatami karnymi oraz na ich konta wpłynęło po 10 punktów karnych. Niechlubny rekord tego dnia należał jednak do mieszkanki gm. Rozdrażew, która swoim samochodem poruszała się z prędkością 112 km/h. Każdemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, które zostaną przesłane do właściwego starosty, a następnie w formie decyzji administracyjnej zatrzyma ten dokument na 3 miesiące.

Jeden z kierowców miał na swoim koncie zbyt dużą liczbę punków karnych oraz został wobec niego wystosowany wniosek o sprawdzenie kwalifikacji w związku z czym funkcjonariusze również zatrzymali dokument prawa jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę jak i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami wielu tragedii.

Funkcjonariusze również zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania o nieprawidłowościach i naruszeniach prawa. Wszystkie sygnały od internautów są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia. Mamy do wykorzystania na mapie między innymi z wielu kategorii, takie jak przekraczanie prędkości czy wyścigi uliczne.

BK