KPP Krotoszyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
fundacja policja
Asy bezpieczeństwa
Stop agresji na drogowej
Kwartalnik Policja w Wielkopolsce
zaobserwowałeś niepokojącą sytuacje
dopalacze kradną życie
policjant ktory mi pomógł
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji w Krotoszynie

  W dniu 21 lipca w ramach obchodu Święta Policji o godzinie 12:00 w Sali Reprezentacyjnej w Krotoszynie podczas uroczystej akademii zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali również akty nominacyjne. Komendant Powiatowy Policji insp. Mariusz Jaśniak przywitał zaproszonych gości. Minutą ciszy uczczono pamięć po zmarłym Ojcu Tycjanie Zgraja - opiekunie duchownym krotoszyńskich mundurowych.

 2. Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy

  Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali uprawnienia do kierowania pięciu kolejnym piratom drogowym. Kierujący, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędzili w terenie zabudowanym z bardzo dużą prędkością. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz zatrzymano im uprawnienia.

 3. Zniszczył 12 aut. Usłyszał już zarzut.

  Policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu zniszczył 12 pojazdów zaparkowanych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie. Sprawca urywał wycieraczki aut. Został zatrzymany na gorącym uczynku. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Jedni z najlepszych w Wieloboju Siłowym

  Trzech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zajęło czołowe miejsca na II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. Impreza została zorganizowana w Toruniu.

 6. Naczelnik Wydziału Kryminalnego odszedł na emeryturę

  Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał oraz policjanci i pracownicy cywilni pożegnali Naczelnika Wydziału Kryminalnego podinsp. Roberta Tyczyńskiego, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

 7. „Bezpiecznie chce się żyć” – „Odblaski ratują życie”

  W krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. W tej inicjatywie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym korzystanie z elementów odblaskowych.

 8. Nowe mundury dla policjantów

  Granatowy kolor i furażerka - takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służbę w nich pełnić będą funkcjonariusze między innymi z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

 9. Zatrzymani złodzieje jednośladów

  Na terenie powiatu krotoszyńskiego skradziono 19 rowerów o łącznej wartości ponad 13 tys. zł. Policjanci zatrzymali złodziei jednośladów i przedstawili im zarzuty. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Sierpniowy długi weekend

  Przed nami długi sierpniowy weekend. To czas intensywnych wakacyjnych podróży. Pamiętajmy, że rozwaga za kierownicą, jazda z wyobraźnią oraz prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze pozwalają bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. W tych dniach nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, będą czuwać policjanci. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców i przestrzegania przez nich zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo!