Pokazy psów policyjnych na festynie charytatywnym dla Natalii - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

Pokazy psów policyjnych na festynie charytatywnym dla Natalii

16 – letnia Natalia z Kobylina zmaga się z chorobą nowotworową, której leczenie wymaga kosztownej terapii. Również policjanci włączyli się w ładowanie „Akumulatora dobrej energii dla Natalii” na festynie charytatywnym.

16-letnia Natalia z Kobylina od roku zmaga się z chorobą nowotworową, której wyleczenie wymaga kosztownej terapii. Lek, który może realnie pomóc, nie jest refundowany, a jego miesięczna dawka kosztuje aż 9000 zł. A to tylko część wydatków: dochodzą do tego koszty leków dodatkowych, witamin, dojazdów i pobytów w szpitalu. Dlatego dla Natalii i jej rodziny każda złotówka się liczy i każda jest kolejnym krokiem na drodze do zdrowia!

POKONUJEMY RAKA! ŁADUJEMY BATERIE DOBRA!

15 września na stadionie miejskim w Kobylinie zorganizowano festyn charytatywny „Akumulator dobrej energii dla Natalii”. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Oprócz stoisk gastronomicznych, fantastycznych występów zespołów, kącików zabaw i pokazów służb medycznych, można było obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych, a także policyjne konie z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu.

Pies policyjny oprócz tego, że może być środkiem przymusu bezpośredniego jest także przyjacielem zarówno policjanta, ale również świetnym kompanem w służbie. Podczas pokazów można było zauważyć w jaki sposób psy zachowują się wobec przestępców, jak z nimi postępują i obezwładniają.

Po pokazach można było uzyskać wiele informacji na stoisku profilaktycznym dotyczącym wielu zagrożeń XXI wieku. Funkcjonariusze dystrybuowali również ulotki dotyczące kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym zorganizowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Ponadto chętni otrzymywali kamizelki, opaski odblaskowe, zawieszki i inne gadżety niejednokrotnie niezbędne dla zwiększenia naszego bezpieczeństwa. Ufundowane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Mamy nadzieję, że takim małym akcentem mogliśmy choć trochę przyłączyć się do ładowania baterii dobra dla Natalii. Życzymy wytrwałości i siły w zwalczaniu choroby.