„Seniorzy na rowerach” - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

„Seniorzy na rowerach”

5 września Klub Seniora w Rozdrażewie wspólnie z policjantami z krotoszyńskiej komendy zorganizowali rajd rowerowy, którego celem była popularyzacja bezpiecznego i aktywnego wypoczynku.

W piękne czwartkowe popołudnie 5 września został zorganizowany rajd rowerowy. Seniorzy udali się nową drogą rowerową z Rozdrażewa do Dzielic. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 28 osób. Przed wyjazdem jednak policjanci krotoszyńskiej Komendy Powiatowej Policji przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznej jazdy na rowerze. Przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, a także rozmawiali o zasadach i obowiązujących przepisach. Zwrócili uwagę na najczęstsze wykroczenia popełniane przez rowerzystów, mające wpływ na zaistnienie zdarzeń drogowych z udziałem tych uczestników ruchu. Zwrócili uwagę na to, aby powstające ścieżki rowerowe służyły bezpieczeństwu i były wykorzystywane przez wielbicieli jednośladów. Cykliści po przybyciu na miejsce mogli zwiedzić Izbę Tradycji w Szkole Filialnej w Dzielicach. Czekał tam również na nich pyszny poczęstunek i wzmacniająca kawa, aby nabrać sił na bezpieczny powrót do domu.

Rajd poświęcony był bezpieczeństwu rowerzystów, albowiem korzystanie z roweru wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale też z przestrzeganiem zasad i przepisów ruchu drogowego. O tym aspekcie powinni pamiętać miłośnicy dwóch kółek. Podczas rajdu uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Mamy nadzieje że takie działania, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Było to pierwsze tego rodzaju „spotkanie” w Rozdrażewskim Klubie Seniora, jednak jak obiecywali sami uczestnicy na pewno nie ostatnie.