Policjanci Dzieciom - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

Policjanci Dzieciom

W pierwszych dniach czerwca organizowanych było wiele festynów, pikników i spotkań. Nie mogło zabraknąć radiowozów, policjantów, którzy m.in. prezentowali sprzęt wykorzystywany w służbie, prowadzili konkursy o bezpieczeństwie na drodze. Jedną z głównych atrakcji była postać maskotki wielkopolskiej policji – sierż. Pyrka.

Piękna słoneczna pogoda to doskonały czas na organizację festynów. Tym bardziej że 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W związku z tym wiele stowarzyszeń, firm, a także służb angażuje się w to by uatrakcyjnić dzieciom ich święto.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie w tych dniach wzięli udział w kilku festynach zorganizowanych dla najmłodszych m. in. w Krotoszynie na basenie miejskim, przy Jeziorze Odrzykowskim, w Kobylinie i w Budach.

Mundurowi prezentowali sprzęt policyjny, uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a także jak bezpiecznie spędzieć wakacje nad wodą i w wielu innych miejscach. Możliwość obejrzenia radiowozu była fantastyczną atrakcją dla dzieci. Niewątpliwie jednak najwięcej radości i uśmiechu na twarzach dzieci wywoływała maskotka policyjna sierż. Pyrek.

Przy policyjnym stoisku profilaktycznym funkcjonariusze przeprowadzili konkurs o bezpieczeństwie, rozdawali elementy odblaskowe oraz znakowali rowery. Dzieci miały możliwość przymierzyć policyjny sprzęt.

Działania profilaktyczne prowadzone były również w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w trakcie których można było otrzymać nalepki i ulotki dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa nad wodą.