Narkotyki i dopalacze zabijają - kolejne spotkanie z młodzieżą - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

Narkotyki i dopalacze zabijają - kolejne spotkanie z młodzieżą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie w celu podniesienia świadomości na temat bezpieczeństwa i zagrożeń z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie, w ramach realizowanych programów oraz kampanii profilaktycznych prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w celu podnoszenia umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także konsekwencjach prawnych grożących osobom nieletnim w przypadku popełnienia czynu karalnego.

Zbliżający się okres wakacyjny, to czas kiedy młodzi ludzie chcą doznawać nowych wrażeń, szukają nowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Dlatego też w dniu 4 czerwca br.  zorganizowano spotkanie w I Szkole Branżowej w Kobylinie w związku z zainaugurowaną przez MSWiA kampanią informacyjno – edukacyjną pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, realizowaną w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Celem spotkania było przedstawienie zagrożeń, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie w okresie zbliżających się wakacji, w tym również wpływu substancji psychoaktywnych, a także konsekwencji prawnych z tym związanych. Poruszono kwestie palenia papierosów i e-papierosów, spożywania alkoholu przez osoby niepełnoletnie, ale również podstawowe kwestie dotyczące zażywania narkotyków i substancji zastępczych. W tym celu zaprezentowano spot „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz omówiono skutki prób zażywania takich substancji.

Jednym z tematów spotkania było również zagadnienie przemocy rówieśniczej i zachowań będących przejawem demoralizacji. W trakcie spotkania omówione zostały również podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą.