Szkolenie dla kierowców w firmie "Kruk Transport" - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

Szkolenie dla kierowców w firmie "Kruk Transport"

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jedno z priorytetowych zadań Policji. Każdego dnia na polskich drogach giną ludzie. Na terenie powiatu krotoszyńskiego od początku roku 2018 zginęły już 2 osoby, a 20 zostało rannych. Dzięki uprzejmości właściciela firmy transportowej „Kruk Transport” Zbigniewa Kruk, policjanci krotoszyńskiej jednostki mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli firmy Volvo, w trakcie którego policjanci omówili zasady bezpieczeństwa związanego z transportem drogowym.

Zbigniew Kruk, współwłaściciel firmy „Kruk Transport” został członkiem Rady Ambasadorów Volvo Truck w Polsce. Jak sam twierdzi takiego sukcesu nie byłoby, gdyby nie jego pracownicy, którzy poprzez swoje zaangażowanie przyczynili się do osiągnięcia tak ważnego wyróżnienia. Ale taki zaszczyt nie byłby możliwy gdyby nie inwestowanie w swoich pracowników poprzez prowadzenie szkoleń i kursów. Tak było i tym razem. Na szkolenie, które udało się zorganizować w zdunowskiej firmie oprócz kierowców, przedstawicieli firmy Volvo Trucks Polska do udziału zostali zaproszeni również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Grupa Volvo Trucks Polska prowadzi szkolenia dla kierowców, również tych profesjonalnych z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Szkolenia przeznaczone są dla kierowców, zarówno tych którzy na co dzień wsiadają za kierownicę potężnych maszyn, ale również tych pozbawionych doświadczenia zawodowego, jednak posiadających prawo jazdy kat. C+E. Instruktorzy pokazują działanie współczesnego sprzętu, omawiają podpinanie naczep, wykonywanie manewrów i mocowanie ładunków. Wszyscy mieli możliwość dowiedzieć się jakie i gdzie znajdują się „martwe pola” podczas kierowania pojazdem ciężarowym. To tylko nieliczne ze wszystkich omawianych tematów podczas 3 – dniowego szkolenia. Są to jednak niezbędne informacje, potrzebne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Funkcjonariusze krotoszyńskiej komendy przekazali uczestnikom informacje na temat najczęściej popełnianych błędów przez kierujących, omówili stan bezpieczeństwa na terenie powiatu krotoszyńskiego i najczęstsze przypadki, prowadzące do zaistnienia zdarzeń drogowych. Przypomnieli i pokazali zasady kierowania ruchem drogowym, omówili sygnały i polecenia wydawane przez policjanta na drodze. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zadawania pytań na nurtujące ich problemy związane zarówno z jazdą pojazdem ciężarowym jak i osobowym.

Cieszy nas fakt, że bezpieczeństwo to nie tylko jedno z priorytetowych zadań Policji, ale również istotna sprawa dla właścicieli firmy „Kruk Transport”. Takie inicjatywy niewątpliwie w znacznym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Tekst: sierż. sztab. Bartosz Karwik