Profilaktyka

Dwa pierwsze miejsca Szkoły Podstawowej w Benicach w ramach policyjnego projektu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu w celu podnoszenia świadomości uczniów, a tym samym stanu bezpieczeństwa wspólnie z Fundacją Banku Zachodniego BZ WBK zorganizowała konkurs w ramach programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" dla uczniów klas II szkół podstawowych. Uczniowie z Benic zajęli dwa pierwsze miejsca w konkursie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach pod opieką pań Marzeny Karwik i Agaty Ziembińskiej wzięli udział w wojewódzkim projekcie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. W szranki stanęło ponad 30 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W ramach projektu policyjny profilaktyk wraz z przedstawicielami Banku Zachodniego WBK przeprowadzili z uczniami klasy II szkoły podstawowej pogadankę na temat elementarnych zasad bezpieczeństwa. Na etapie powiatowym dzieci miały wykonać plakat, przedstawiający zasady omówione na zajęciach. Spośród trzech szkół powiatu krotoszyńskiego, które wzięły udział w projekcie, praca plastyczna uczniów z Benic została oceniona najwyżej - zdobyła I miejsce w powiecie i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do laureatów etapu powiatowego organizatorzy skierowali kolejny konkurs, tym razem na spot multimedialny poświecony bezpieczeństwu.

W dniu 8 czerwca w poznańskim Multikinie, podczas uroczystej gali, odbyło się podsumowanie obu konkursów i wręczenie nagród laureatom. Radość uczniów z Benic nie miała granic, kiedy okazało się, że zdobyli I miejsce w województwie w konkursie na plakat. Okazało się jednak, że to nie koniec sukcesów, bowiem również w konkursie na spot młodzi beniczanie okazali się bezkonkurencyjni w Wielkopolsce. Zdobyli kolejne I miejsce. Dumni i szczęśliwi mogli obejrzeć swój spot i plakat na kinowym ekranie, czego na pewno długo nie zapomną. Każdy z uczniów wrócił do domu z nagrodą indywidualną, a szkoła wzbogaciła się o dwa tablety i dwie pary okularów wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie wygrali także jednodniową wycieczkę do centrali BZ WBK w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej wycieczki!

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Benicach