"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

Powitanie lata nad Jeziorem Odrzykowskim to wspaniała okazja do zabawy, rywalizacji, ale również doskonały moment, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” 24 czerwca 2018 r. przy Jeziorze Odrzykowskim w Krotoszynie zorganizowało POWITANIE LATA. Na scenie można było obejrzeć występy  taneczne dzieci. Ponadto odbywały się wyścigi kajakami, animacje dla dzieci, pożarniczy tor przeszkód i ścianka wspinaczkowa.  To tylko niektóre z licznych atrakcji. Do udziału zaproszona została również Policja.  Funkcjonariusze krotoszyńskiej komendy znakowali rowery, które w okresie wakacyjnym są doskonałą formą relaksu i wypoczynku. Policjanci przypominali, że oznakowanie roweru nie chroni przed jego kradzieżą, dlatego należy go właściwie  zabezpieczać.

W trakcie pokazu ratownictwa wodnego, strażacy wyciągali pozoranta z wody, udzielali instruktażu właściwego udzielania pomocy osobie tonącej. Policjanci rozdawali ulotki informacyjne w związku z prowadzoną kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Przypominali uczestnikom, jakich zasad należy przestrzegać, aby czas spędzony nad wodą był przede wszystkim bezpieczny.

Fantastyczną atrakcją, była możliwość obejrzenia radiowozu i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również alko gogle, które imitują stan nietrzeźwości. Oglądali i przymierzali je zarówno dorośli, którym przypominano o odpowiedzialnej podróży na wakacje i bezpiecznych powrotach, ale również dzieci.

Eksplozja kolorów sprawiła, że deszczowe chwile były kolorowe i w ten sposób zapowiadały całe wakacje.

BEZPIECZNYCH WAKACJI ŻYCZY POLICJA!

 

Autor: st. sierż. Bartosz Karwik