„Bezpiecznie chce się żyć” - konferencja o bezpieczeństwie - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

„Bezpiecznie chce się żyć” - konferencja o bezpieczeństwie

Już po raz kolejny w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tej inicjatywie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości uczestników na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skutków łamania przepisów drogowych.

19 lutego 2018 r. salę krotoszyńskiego kina po same brzegi zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  „Bezpiecznie - chce się żyć”. Konferencja podzielona była na dwie części: edukacyjnej – profilaktycznej oraz artystycznej. Spotkanie zaczęło się od krótkiego spotu przedstawiającego korelację kierujących i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Prowadzący seminarium asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przedstawił dane obrazujące stan bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa wielkopolskiego na tle całego kraju. Przybyli mieli również okazję wysłuchać koordynatora ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie st. sierż. Bartosza Karwika. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego. Za pomocą obrazów przedstawił zdarzenia drogowe ze skutkiem śmiertelnym zaistniałe na terenie naszego powiatu. To właśnie obraz najbardziej dociera do każdego z nas i jest lepiej zapamiętany niż liczby przedstawione w wykresach

W części artystycznej swój repertuar zaprezentowali Skawiński i Waldemar Tkaczyk. Oklaskom nie było końca.

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie odbywają się różne akcje promocyjne i działania profilaktyczne, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości wszystkich uczestników ruchu. Jednak aby zmniejszyć ilość wypadków i kolizji szczególnie tych z tragicznym finałem sama znajomość przepisów nie wystarczy. Trzeba je przede wszystkim wdrożyć w każdy dzień naszego życia.