„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krotoszynie, 5 lutego obchodziła „Dzień bezpiecznego Internetu”. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie przeprowadził z uczniami klas IV-VII prelekcje na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 6 lutego. Obchodzimy go pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Podczas obchodów tego wydarzenia chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Szkołę Podstawową nr 8 w Krotoszynie odwiedził policjant ds. profilaktyki społecznej  z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, który przeprowadził z uczniami prelekcję z okazji „Dnia bezpiecznego Internetu”, który w tym roku przypada 6 lutego. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji na temat bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej.  Podczas spotkania policjant przestrzegał uczniów, że Internet ma nie tylko dobre strony, ale można w nim spotkać wiele zagrożeń. Uczniowie dostali kilka cennych rad co zrobić, aby bezpiecznie korzystać z sieci, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy oraz aby uniknąć uzależnienia od komputera. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.