AKCJA "ZNICZ 2018" - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

AKCJA "ZNICZ 2018"

Data publikacji 25.10.2018

AKCJA „ZNICZ 2018"

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W POWIECIE KROTOSZYŃSKIM

  Dzień Wszystkich Świętych charakteryzuje się wzmożonym ruchem pojazdów, a co za tym idzie wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach.

W trosce o bezpieczeństwo i wyeliminowanie zdarzeń drogowych wzorem lat ubiegłych wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu:

1. na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków w okolicach cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaków B–36 (zakaz zatrzymywania się) od strony miasta Jarocina i od strony Koźmina Wielkopolskiego oraz ustawienia znaków B–33 (ograniczenie prędkości)„ograniczenie prędkości do 60km/h” na tym odcinku. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od dnia 26 października do 5 listopada 2018 r.

walkow60

2. w Krotoszynie w rejonie cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku C-2(nakaz jazdy w prawo za znakiem) na ul. Narutowicza od strony ul. Lelewela w kierunku ul. Ofiar Katynia, oraz znaku C–6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo) na ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania ul. Lelewela – Kilińskiego. Ruch pojazdów z rejonu cmentarza przy ul. Lelewela będzie kierowany do ul. Ofiar Katynia – Koźmińska. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od dnia 30 października do 5 listopada 2018 r.

krotoszyn

3. w Rozdrażewie w rejonie cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku informacyjnego D-3 (droga jednokierunkowa) na ul. Kościuszki od strony ul. Pleszewskiej w kierunku ul. Leśnej, oraz znaku B–2 (zakaz wjazdu) z ul.Leśnej w ul. Kościuszki. Na ul. Leśnej przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki ustawione są znaki B-21 i B-22 (zakaz skrętu). Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje w dniu 1 listopada 2018 r.

rozdrazew

4. w Koźminie Wielkopolskim w rejonie cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku informacyjnego D-3 (droga jednokierunkowa) na ul. Poznańskiej od skrzyżowania z ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Łączną i ul. Stanisława Goja. Ulica Łączna będzie ulicą jednokierunkową od ul. Poznańskiej do ul. Towarowej. Od Białego Dworu będzie ustawiony znak C-2 (nakaz jazdy wprawo za znakiem) w ul. Towarową. Ulica Stanisława Goja będzie ulicą jedno kierunkową od skrzyżowania  z ul.Poznańską do ul. Cieszyńskiego. Na ul. Stanisława Goja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy.

Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje w dniach od 31 października do 3 listopada 2018 r.

kozmin

 Konieczność wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu podyktowana jest powstającym w tym okresie bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tych rejonach.  

Krotoszyńska policja zwraca się do wszystkich osób, które mieszkają w pobliżu cmentarzy, aby na groby bliskich dotarli pieszo, pozostawiając samochody w garażach lub pod domami.

Apelujemy w tych dniach do kierowców  ze względu na duże natężenie ruchu, o rozważną jazdę,zmniejszenie prędkości oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych. Natomiast do pieszych zwracamy się z prośbą o przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek (po 2 godzinach jazdy co najmniej 15 minutowa przerwa). W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także nigdy o tym nie zapominajmy!

 

POLICJA APELUJE !

Kierujący pojazdami, a także piesi powinni pamiętać, że tradycyjnie też nastąpią zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów, którzy w tych dniach w najbardziej newralgicznych punktach podejmą ręczne kierowanie ruchem.  

Ø      Gdy policjant stoi PRZODEM LUB TYŁEM do naszego kierunku jazdy – to taką postawę można przyrównać do światła czerwonego – ZAKAZ WJAZDU NA SKRZYŻOWANIE, 

Ø      Gdy policjant stoi BOKIEM do naszego kierunku jazdy – to taką postawę można przyrównać do światła zielonego – MOŻNA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE, 

Ø      Gdy policjant stoi przodem, tyłem lub bokiem do naszego kierunku jazdy z PODNIESIONĄ RĘKĄ –to taką postawę można przyrównać do światła żółtego – NIE MOŻNA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE, A POJAZDY KTÓRE WJECHAŁY MUSZĄ SKRZYŻOWANIE OPUŚCIĆ.  

Ø      Podobnie zachować muszą się piesi: postawa policjanta BOKIEM – IDŹ, PRZODEM LUB TYŁEM – STÓJ