Aktualności

III miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc dla policjantki z Krotoszyna

Data publikacji 22.10.2018

W dniach 13 - 14 października 2018 roku we wrocławskim Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych odbyła się piąta edycja Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Dwudniowe zawody przeprowadzono w nowoczesnej auli bloku dydaktycznego oraz w hali sportowej gdzie zawodnicy rozgrzewali się przed startem. Na ustawiony na scenie podest w całych zawodach podeszło 150 zawodniczek i zawodników z całej Polski w 12 kategoriach wagowych. Swoje drużyny wystawili przedstawiciele Wojska, Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej - w sumie 56 ekip. Jako ciekawostkę można potraktować występ siłacza z US Army, por. Michaela G. Molinari, który wystartował w kategorii 100 kg mężczyzn. Na co dzień jest żołnierzem 2. Eskadry Wsparcia Lotniczego 1. Brygadowej Grupy Bojowej stacjonującej obecnie w Żaganiu.

Mistrzostwa otworzył płk Kazimierz Łucki, Komendant Centrum, który powitał uczestników zawodów, kibiców oraz gości z Dowództwa Generalnego - Inspektora Rodzajów Wojsk gen. bryg. Sławomira Owczarka oraz p.o. Inspektora Szkolenia płk Roberta Woźniaka. Startujących mundurowych oceniało trzyosobowe jury. Sędzią głównym był jeden z najbardziej rygorystycznych arbitrów tej konkurencji Marcin Laśkiewicz. Bój o medale rozpoczął się od płci pięknej ale też i bardzo silnej. Panie rywalizowały w 2 kategoriach wagowych.

W zawodach brała udział funkcjonariuszka KPP Krotoszyn sierż Agnieszka Nowak, która startowała w kategorii seniorek do 63kg, przy wadze ciała 50,9kg. O klasyfikacji decydował wynik w punktacji Glossbrenner'a (stosunek masy ciała oraz wieku zawodniczki do podniesionego ciężaru). Aga rozpoczęła od ciężaru 55kg, który mimo popełnionego błędu przy opuszczaniu sztangi udało się zaliczyć. Następnie bezbłędnie zalicza 57,5kg. W ostatnim podejściu po krótkiej walce z ciężarem udaje się zaliczyć 60kg, co z dużym zapasem zapewniło Agnieszce brązowy medal mistrzostw. Warto zaznaczyć, że wynik ten w przeliczeniu na punktacje Glossbrenner'a zapewniłby naszej zawodniczce srebrny medal w kat powyżej 63kg.