Włamywacz w rękach Policji - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz w rękach Policji

Data publikacji 28.09.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie prowadzili w ostatnim czasie działania operacyjne dotyczące kradzieży z włamaniem na terenie powiatu krotoszyńskiego. Praca funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 20-letniego mieszkańca Krotoszyna, który włamał się do wielu obiektów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej jednostki od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dotyczą włamania i kradzieży z budynku gospodarczego i altan na terenie gminy Krotoszyn. Funkcjonariusze sprawdzali każdą informację mogącą mieć związek ze sprawą. Dzięki analizie zebranego materiału oraz działaniom operacyjnym krotoszyńscy kryminalni wytypowali mieszkańca Krotoszyna, który mógł być zamieszany w te przestępstwa.

We wrześniu br. funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca Krotoszyna. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna od maja do sierpnia 2018 roku włamał się i kradł z pomieszczeń cenne przedmioty tj. piła spalinowa, imadło, wiertarkę, przewód elektryczny, myjkę ciśnieniową, akumulator, szlifierkę kątowa i wiele innych. Mężczyzna skradł przedmioty o wartości kilku tysięcy złotych. Na domiar tego złodziej sprzedał skradzione przedmioty do jednego z lombardów, a tym samym wprowadził go w błąd.

Sprawca usłyszał łącznie osiem zarzutów polegających na dokonaniu kradzieży z włamaniem, kradzieży, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz wprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Przyznał się do zarzucanych czynów, za co odpowie przed Sądem. Za powyższe czyny grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.