XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 27.04.2018

W czwartek 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Krotoszynie, odbyły się powiatowe eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Lutogniewie i Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie będą reprezentować powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.

W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje powiatowe XLI turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniejowe zmagania odbywały się w Szkole Podstawowej nr 3 w Krotoszynie. Uczestnicy turnieju mieli do rozwiązania test z wiedzy i skrzyżowań oraz zadania praktyczne w postaci pokonania rowerem toru przeszkód i udzielania pomocy przedmedycznej. W imprezie wzięło udział 9 szkół podstawowych i 7 szkół gimnazjalnych. Startujące zespoły wykazały się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego i wykonaniem opatrunku pozorowanej rany oraz świetnymi umiejętnościami jazdy na rowerze.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lutogniewie, natomiast wśród szkół gimnazjalnych - Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie. Obydwie drużyny będą reprezentować powiat krotoszyński na szczeblu wojewódzkim. Indywidualnymi zwycięzcami turnieju zostali: Julia Basińska ze Szkoły Podstawowej w Lutogniewie i Zuzanna Kalak z Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie. W nagrodę otrzymali rowery miejskie. Każdy ze startujących uczniów otrzymał dyplomy i upominki ufundowane przez starostwo, gminy i WORD w Kaliszu.

Ideą zawodów było przede wszystkim propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie poziomu posiadanej wiedzy w tym zakresie wśród najmłodszych.