Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nasi na 4. miejscu w turnieju piłki nożnej halowej "Konwojówka CUP 2018"

Data publikacji 25.04.2018

W Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim po raz kolejny odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu „KONWOJÓWKA 2018”. W tym roku w turnieju zwyciężyła drużyna reprezentacji IPA Region Poznań.

21 kwietnia br. w tegorocznym, jubileuszowym 10. Turnieju Konwojówka CUP 2018 udział wzięło 15 drużyn, zarówno przedstawicieli naszego środowiska jak i innych służb mundurowych oraz przedstawicieli innych środowisk. Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, Starosta Grodziski Pan Mariusz Zgaiński oraz Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Henryk Szymański. Uroczystego otwarcia imprezy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dokonał pełniący obowiązki Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu podinspektor Tomasz Przybylski wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Grodzisku Wielkopolskim – podinspektor Romą Figaszewską. W otwarciu uczestniczył również Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Starosta Grodziski oraz Przewodniczący IPA Region Poznań – podinspektor Witold Drzażdżyński. Na turnieju nie mogło również jego twórcy i inicjatora w osobie wieloletniego Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu młodszego inspektora Rafała Pastusiaka. Z ramienie policyjnych związków zawodowych na turniej przybył Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego – asp. Przemysław Postaremczak. 

Tego roku rozgrywkom towarzyszyła inna wyjątkowa okazja. Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu. Podinspektor Rafał Pastusiak pożegnał się z samorządem grodziskim, kierownictwem grodziskiej jednostki Policji oraz zawodnikami odchodząc na zasłużoną emeryturę po długoletniej służbie. Naczelnik podziękował za ponad 10 lat bardzo dobrej współpracy z Grodziskiem Wielkopolskim. Obiecał również, że nadal z wielką przyjemnością będzie odwiedzał nasze miasto.

Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach w końcowej kwalifikacji przedstawia się następująco:


I miejsce – IPA Region Poznań

II miejsce – Oddział Prewencji Policji KWP w Poznaniu

III miejsce –  Referat Konwojowy w Ostrowie Wielkopolskim

IV miejsce – KPP Krotoszyn

 

Organizatorzy turnieju wyróżnili również:

 

1. Najlepszy strzelec –TOMASZ GAWRON (IPA Region Poznań) policjant z KPP w Grodzisku Wielkopolskim

2. Najlepszy bramkarz – PAWEŁ LINKE (IPA Region Poznań)

3. Najstarszy zawodnik turnieju – MAREK ŁUKARSKI (Drużyna Burmistrza Wielkopolskiego).

4. Puchar FER PLAY – Drużyna Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

5. Najlepszy Zawodnik Wydziału Konwojowego –DANIEL KRAWIECl (Referat Konwojowy Ostrów Wlkp.)

6. Najlepsza zawodniczka turnieju – ANNA KRÓL (Reprezentacja Kobiet KWP w Poznaniu)

7.Puchar dla najlepszej drużyny Wydziału Konwojowego – Referat Ostrów Wielkopolski
 

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, który osobiście wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Roman Kuster Za zajęcie drugiego miejsca wręczono Puchar, który ufundował Burmistrz Grodziska Wlkp. natomiast na trzecie miejsce Puchar, którego fundatorem był Starosta Grodziski. Zawodnicy czterech najlepszych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Grodziska Wlkp., Starostę Grodziskiego, Autoryzowany Dealer samochodów Hyundai w Swarzędzu oraz wielu innych fundatorów. Najlepsza drużyna z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu otrzymała Puchar Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia oraz wszystkim uczestnikom za emocjonujące mecze.

 

KWP/KPP