"Szlaban na ryzyko" - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

"Szlaban na ryzyko"

Data publikacji 30.08.2017

Szlaban na ryzyko! czyli kolejna akcja „Bezpieczny przejazd” w ramach bezpiecznych piątków prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z policjantami KPP Krotoszyn, którzy tego dnia na ul. Koźmińskiej w Krotoszynie informowali kierowców o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z nierozważnego korzystania z przepisów drogowych w rejonie przejazdów kolejowych.

Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko", organizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. Akcja profilaktyczna ma zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo - drogowych.

Działania przy udziale Policji z Komendy Powiatowej  w Krotoszynie oraz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej, sekcja eksploatacji z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. zorganizowała w dniu 25 sierpnia 2017 r. akcję ulotkową na przejeździe kolejowym przy ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie. Kierowcom, motorowerzystom oraz rowerzystom rozdawano ulotki oraz gadżety związane z „Bezpiecznym przejazdem…”.  Akcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierujących pojazdami. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.