Naczelnik Wydziału Kryminalnego odszedł na emeryturę - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik Wydziału Kryminalnego odszedł na emeryturę

Data publikacji 17.02.2017

Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał oraz policjanci i pracownicy cywilni pożegnali Naczelnika Wydziału Kryminalnego podinsp. Roberta Tyczyńskiego, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Robert Tyczyński swoją służbę w Policji rozpoczął 8 listopada 1989 roku. Najpierw odbył szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Pile. Już w 1991 roku podjął naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a w roku 2002 odbył kurs dla ekspertów misji ONZ w Europejskiej Szkole w Finlandii. W krotoszyńskiej komendzie od początku swojej służby był policjantem Wydziału Kryminalnego. Od 1995 roku przez 10 lat pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a w roku 2005 objął stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Tą funkcję pełnił do końca swojej służby w Policji. W międzyczasie w latach 2000 – 2003 swoją służbę pełnił poza granicami naszego kraju – na misji ONZ w Bośni. W 2008 roku ponownie podjął decyzję o tym, aby udać się na misję tym razem do Kosowa, gdzie przebywał do 2009 roku.

15 lutego 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie komendanci, policjanci oraz pracownicy cywilni uroczyście pożegnali podinsp. Roberta Tyczyńskiego, który po 27 latach służby pełnej zaangażowania, poświęcenia i oddania odszedł na emeryturę.

Współpracownicy mówią o Robercie Tyczyńskim, że to człowiek niesamowicie solidny, wymagający, skrupulatny i w pełni poświęcony swojej roli. Jako Naczelnik opanowany, pełen profesjonalizmu i służący radą.

Podinspektorowi Robertowi Tyczyńskiemu dziękując za współpracę życzymy wiele zdrowia by mógł spełniać wszystkie marzenia, a w szczególności te, które ze względu na służbę musiały czekać na realizację.