KPP Krotoszyn

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. „Bezpiecznie chce się żyć” – „Odblaski ratują życie”

  W krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. W tej inicjatywie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym korzystanie z elementów odblaskowych.

 2. Zatrzymani za posiadanie środków odurzających

  Policjanci zatrzymali siedem osób posiadających i udzielających środki odurzające wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszyscy podejrzewani to młodzi ludzie w wieku od 18 do 30 lat. Odpowiedzą przed sądem za posiadanie i udzielanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

 3. Odeszli na zasłużoną emeryturę

  Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał oraz policjanci i pracownicy cywilni pożegnali trzech swoich kolegów, którzy po wielu latach służby odeszli na emeryturę. Komendant podziękował im za wieloletnią i pełną poświęceń służbę oraz życzył powodzenia w życiu osobistym.

 4. Odprawa roczna z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu za 2016

  W piątek, 20 stycznia br., w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmilewskiego oraz wielu gości odbyło się podsumowanie pracy naszych policjantów za rok 2016. Gospodarzem spotkania był mł. insp. Mariusz Jaśniak.

 5. Kolejne osoby zatrzymane za posiadanie środków odurzających

  Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Krotoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 26 lat, którzy podczas kontroli posiadali przy sobie środki odurzające.

 6. Naczelnik Wydziału Kryminalnego odszedł na emeryturę

  Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał oraz policjanci i pracownicy cywilni pożegnali Naczelnika Wydziału Kryminalnego podinsp. Roberta Tyczyńskiego, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

 7. Wigilijne spotkanie

  Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie spotkali się na Wigilii. W spotkaniu uczestniczył komendant jednostki mł. insp. Mariusz Jaśniak oraz Zastępca Komendanta podinsp. Włodzimierz Szał. Po złożonych życzeniach wszyscy podzielili się opłatkiem.

 8. Dwie strony sieci

  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu realizuje program „Dwie strony sieci”, dotyczący zagrożeń wynikających z nieprawidłowego wykorzystywania Internetu.

 9. Mechanicy przez dwa dni - zatrzymani!

  Mieszkańcy gminy Milicz długo nie nacieszyli się skradzionym przez siebie łupem. W nocy z 13 na 14 lutego weszli do warsztatu samochodowego w powiecie krotoszyńskim. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież mienia, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 10. Dopalacze niszczą życie

  Krotoszyńscy policjanci realizując założenia programu pt. „Dopalacze niszczą życie” organizują spotkania z nauczycielami, rodzicami i młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym zakresie współpracują, m.in. z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie. Celem programu jest ochrona młodzieży przed skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego społeczeństwa, jakim są dopalacze.