Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Oficer Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
Mapy zagrożeń
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Komendant Główny Policji: poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
28.07.2014.
 Komendnat Gwny Policji 1W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.
…więcej
 
Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
28.07.2014.
sienkiewicz- Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.…więcej
 
Kradzionym busem na włamanie | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
28.07.2014.

Kradzionym busem na włamanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej komendy dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy włamali się do pomieszczeń biurowych placówki opiekuńczej w powiecie krotoszyńskim. Włamania dokonali wcześniej skradzionym busem.

Policjanci od kilku miesięcy prowadzili czynności, podczas których szczegółowo badali przebieg oraz sposób działania sprawcy włamania do jednej z placówek opiekuńczych w powiecie krotoszyńskim. Żmudna i  wielomiesięczna praca, zaowocowało wytypowaniem sprawców. Jak się okazało w godzinach nocnych 31 maja br. 22 i 27-latek z powiatu krotoszyńskiego włamali się do budynku biurowca placówki opiekuńczej w powiecie krotoszyńskim

Plan ułożyli sobie w głowie wcześniej i dobrze przygotowali się do włamania. W celu dostania się do środka posłużyli się przywiezioną ze sobą drabiną, śrubokrętem i młotkiem. Dzień wcześniej w pobliskim lesie pozostawili samochód typu bus. Jak się okazało bus, którym pojechali na włamanie, ten sam 22-latek w dniach 28-30 maja skradł z terenu jednej z krotoszyńskich firm. Ponadto zabrał także 5 routerów, perfumy, telefon komórkowy i pieniądze.

Po wybiciu jednej z szyb weszli do wnętrza budynku placówki opiekuńczej. Stamtąd zabrali komputery stacjonarne wraz z monitorami, laptopy, drukarki, serwer oraz radioodtwarzacz. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę ponad  32 tyś złotego. Skradzione mienie w znacznej ilości udało się odzyskać. Na chwile obecną nie udało się odzyskać samochodu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do której się przyznali. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

 

p1090303
p1090305
p1090298

 

 
95-lecie Policji | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
22.07.2014.

                                                                                   Podziękowanie

goruszkiKomendant Powiatowy Policji w Krotoszynie, insp. Wojciech Kasprowicz, wraz z zastępcą, mł. insp. Mariuszem Jaśniakiem oraz innymi funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie pragną serdecznie podziękować ojcu Tycjanowi Zgraja z Klasztoru Franciszkanów w Miejskiej Górce za zaproszenie do uczestnictwa we mszy świętej z okazji 95-lecia Policji.

W nabożeństwie uczestniczyli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, którym insp. Kasprowicz dziękuje za wspólną modlitwę  w intencji Policji.

 

 
Włamanie a fanty płetwonurkowie wyłowili ze stawu | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
22.07.2014.

 GOPR0212Krotoszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku lipca włamali się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Koźmin Wielkopolski. Złodzieje chcąc „ukryć” fanty, utopili  je w jednym z pobliskich zbiorników wodnych.  Wyłowili je policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

6 lipca br. wieczorem krotoszyńska Policja została powiadomiona o przestępstwie. W czasie kilkudniowej nieobecności domowników ktoś włamał się do jednego z domów jednorodzinnych w gminie Koźmin Wielkopolski. Łupem sprawców padł sprzęt RTV m.in. telewizor, kino domowe, miniwieża, wieża i 2 głośniki, nagrywarka DVD i VHS, laptop, zasilacz oraz kable. Ponadto skradziony został także strój skórzany motocyklowy: kurtka i spodnie. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 4 tys. zł.

 

Policjanci dokładnie przeanalizowali wszystkie informacje zgłoszenia. Zebrane informacje i zabezpieczone przez policyjnych techników ślady, z dużą dozą prawdopodobieństwa pozwoliły im na wytypowanie sprawców.

Już następnego dnia od zgłoszenia zatrzymano jednego ze sprawców kradzieży z włamaniem. Drugi wówczas przebywał za granicami Polski i został zatrzymany 9 lipca br. po powrocie do kraju. Złodziejami okazali się 34 i 45-letni mieszkańcy gminy Koźmin Wielkopolski.

Mężczyźni w rozmowie ze śledczymi podali, że rzeczy z kradzieży zatopili w jednym z pobliskich zbiorników wodnych, bo chcieli się pozbyć dowodów. Policjanci po ustaleniu miejsca zatopienia „fantów” zwrócili się o pomoc do Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Na miejsce przyjechało dwóch policyjnych płetwonurków. Policjanci wyłowili z dna zbiornika wodnego sprzęt, który został skradziony. Odzyskano kino domowe, miniwieżę, wieżę i 2 głośniki, nagrywarkę DVD i VHS, zasilacz i kable. Natomiast telewizor odnaleziono w kwiatkach przy posesji jednego ze sprawców.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do której się przyznali. Policjanci odzyskali częściowo skradzione mienie o wartości 3800 zł. Teraz zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 

 
 

 

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 465
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl