Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Kierownictwo
Oficer Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
Mapy zagrożeń
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
16.10.2015.
nienawiscCzasy niewolnictwa czy transport do przymusowej pracy powinno być postrzegane, jako zjawisko z przeszłości, nie dotyczące współczesnej cywilizacji. Rzeczywistość jest jednak inna. Proceder nadal istnieje, zmienił jedynie swoje oblicze. Procesy globalizacyjne, otwarcie granic, nasilenie się różnic społecznych w obrębie danego państwa bądź regionu sprawiają, że handel ludźmi w obecnych warunkach rynkowych staje się na nowo zajęciem wyjątkowo lukratywnym. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi.
…więcej
 
Dwie spraw zakończone sukcesem - złodzieje zatrzymani | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
14.10.2015.

Złodziej roweru zatrzymany

Policjanci z krotoszyńskiej komendy zatrzymali sprawce kradzieży roweru. Rower zostały przez funkcjonariuszy odzyskany. Za popełnione przestępstwo  grozi 5 lat więzienia


W październiku br. policjanci zostali powiadomieni o kradzież roweru. Markowy jednoślad został skradziony z jednej z klatek mieszkania w Krotoszynie. Właściciel wycenił go na 700 zł. Policjanci od razu po zgłoszeniu zabrali się do ustalenia i zatrzymania złodzieja. Już następnego dnia funkcjonariusze kryminalni z Krotoszyna zatrzymali 50 letniego mieszkańca Krotoszyna. Rower w stanie uszkodzonym odzyskano i zostanie przekazany do prawowitego właściciela.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

rower rower11

Złodziej biżuterii zatrzymany

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży złotej biżuterii. Wartość biżuterii to około 3 tys. zł. Mężczyzna odpowie przed sądem za to przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku września 2015 roku policjanci zostali poinformowani o kradzieży złotego łańcuszka z zawieszką z mieszkania w Kobylinie. Wartość skradzionego mienia właścicielka wyceniła na 3 tys. zł. Policjanci z Kobylina zajęli się tą sprawą. Kryminalni intensywnie zbierali i analizowali informacje dotyczące tego przestępstwa. Po nie spełni 2 tygodniach ustalono, że biżuteria została sprzedana w jednym z lombardów w Krotoszynie. Okazało się że 29 letni mieszkaniec Kobylina ukradł  w trakcie pobytu u pokrzywdzonej łańcuszek z zawieszką. 

Zatrzymany złodziej odpowie teraz za swój, który jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

 
Tydzień mediacji | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
12.10.2015.

 

mediacja2015

 

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Krotoszynie wzorem lat ubiegłych włączyła się we wspólne działania na rzecz promocji mediacji realizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 15 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dnach od 12 do 17 października. Oba projekty przebiegają pod hasłem „ Masz prawo do mediacji”. Tegoroczne obchody opierają się na koncepcji opartej przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw lokalnych, a więc włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów ds. mediacji i sędziów oraz na współpracy z ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

W ramach Tygodnia Mediacji w Krotoszynie dyżurować będzie – mł. asp. Hubert Siadek, który będzie służyć pomocą wszystkim zainteresowanym tą formą pomocy.

Wszelkie pytania związane z tematyką mediacji proszę kierować do koordynatora działań pod tel. 62 7255278

  • 15.10.2015r. w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie

              w godz. 10.00-14.00

 
wrzesień 2015 r. | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
09.10.2015.

INFORMACJA O STANIE BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA TERENIE POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO WE WRZEŚNIU 2015 ROKU

 

 
Seniorzy na plus - spotkania z mundurowymi | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
09.10.2015.

Seniorzy na plus  - spotkania z mundurowymi

Spotkania z seniorami w gminie Kobylin i Koźmin Wielkopolski. W dwóch spotkaniach uczestniczyło ponad 120. seniorów, którzy między innymi  dowiedzieli się o zasadach ochrony przed oszustwami. W ramach programu „Bezpieczny Senior” rozdano poradniki dla seniorów.

We wtorek i środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie przeprowadzili spotkania z seniorami. Pierwszego dnia w Kobylinie przeprowadzono prelekcję w Kole Gospodyń Wiejskich gdzie wzięło udział około 80 seniorów. Drugiego dnia mundurowi spotkali się w Koźminie Wielkopolskim z około 40 seniorami w Klubie Seniora. W obu spotkaniach uczestniczyli dzielnicowi z rejonu jak również przedstawiciel z krotoszyńskiej komendy.

Podczas spotkań omówiono najważniejsze zagrożenia, jakie mogą czyhać na seniorów. Funkcjonariusze dokładnie omówili popularną od jakiegoś czasu metodę oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”. Przekazali informację jak nie stać się ofiarą przestępstw oraz jak zapobiegać niebezpieczeństwom związanym  np. z użytkowaniem kart bankomatowych, czy z ofertami tańszej energii i umów przez telefon.  Ponadto policjanci zwrócili uwagę jak należy dbać o własne bezpieczeństwo na drodze. Przypomniano o konieczności używania elementów odblaskowych przez pieszych.  Podczas spotkań mundurowi odpowiadali także na szereg pytań zadawanych przez seniorów.

Były to kolejne z serii spotkania w powiecie krotoszyńskim przeprowadzone w ramach programu "Bezpieczny Senior", a policjanci planują już kolejne. Takie spotkania zawsze są bardzo ciepło odbierane przez uczestników oraz funkcjonariuszy.

  

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 582
mojakomenda
travel
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl