Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Oficer Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
Mapy zagrożeń
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Pijany przewoził dziecko na rowerze [VIDEO] | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
25.08.2014.

gwiazda_policjiPijany przewoził dziecko na rowerze

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w Krotoszynie prowadzą dochodzenie w sprawie narażenia osoby małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnienie przestępstwa z artykułu 160 Kodeksu Karnego grozi pozbawienie wolności do 5 lat.

W dniu 14 sierpnia 2014 roku o godzinie 16.10 Dyżurny krotoszyńskiej komendy otrzymał informację o tym, że w Kobiernie na ul. Krotoszyńskiej mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Jak wynikało ze zgłoszenia rowerzysta, który na bagażniku przewoził dziecko, mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Wg świadka zdarzenia wskazywał na to, przede wszystkim, tor jazdy.

Niezwłocznie skierowano tam patrol. Świadek zdarzenia ujął rowerzystę i dodatkowo okazał nagranie, na którym zarejestrował jego chwiejną jazdę. Natychmiast przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik mówił sam za siebie: 0,77 mg/l. Ponadto ustalono, że małoletni, którego przewoził, to jego 6-letni syn. Malca przekazano babci, a jego nierozważnego rodzica przewieziono do komendy.

Zachowanie ojca było zupełnie nieodpowiedzialne. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.


 
Ministerstwo Sprawiedliwości Informuje | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
22.08.2014.

                             MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI INFORMUJE:

           JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM

                  -PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC.

              Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty-przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

                                Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

                      Lista adresów, wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl  w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl .

 
Bezpieczna i przyjazna szkoła | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
20.08.2014.

akcja„Bezpieczna i przyjazna szkoła”

Rada Ministrów przygotowała projekt „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014-2016. Będzie kontynuacją dotychczasowych inicjatyw podejmowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa uczniów. Realizację programu będzie nadzorować, między innymi, przedstawiciel Komendy Głównej Policji. Przyjęty program skupia się przede wszystkim na zapobieganiu przemocy, promowania zdrowego stylu życia i na kształtowaniu bezpiecznego środowiska szkolnego.

Podstawowym celem programu jest zwiększenie efektywności działań wychowawczych. Ma to na celu stworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska w placówkach edukacyjnych. Kładziony będzie nacisk na zwiększenie roli rodzica w życiu szkoły. Projekt będzie wyrównywał szanse wszystkich uczniów poprzez integrowanie osób zdrowych z niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi, ale także odmiennymi kulturowo.

Program skupi się także na zapobieganiu problemom wśród młodzieży szkolnej. Zwiększy się profilaktyka agresji i przemocy. Wzrośnie świadomość dzieci w związku z przemocą w rodzinie. Podjęte zostaną kroki w celu przeciwdziałania używania substancji psychoaktywnych. Promowany będzie zdrowy styl życia poprzez kształtowanie prawidłowych jego nawyków. Na poziomie lokalnym odpowiedzialnymi podmiotami za realizację projektu będą przedstawiciele szkół, kuratoriów, poradni psychologiczno-pedagogicznych, Policji oraz pozostałych instytucji współpracujących ze szkołami.

W polskich szkołach nasila się agresja słowna i fizyczna kierowana wobec rówieśników oraz nauczycieli, a także przemoc w cyberprzestrzeni. Ścisła współpraca nauczycieli, rodziców, specjalistów jest sednem w rozpoznaniu sytuacji problemowej ucznia i udzieleniu mu adekwatnej pomocy.

 
Apel | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
18.08.2014.

szkoaAPEL DO MŁODZIEŻY I RODZICÓW

W związku z inauguracją nowego roku szkolnego w dniu 1 września Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie  zwraca się z prośbą, by tego dnia należycie się zachowywać.

Policjanci i Strażnicy Miejscy tego dnia przeprowadzą szereg działań z uwagą na:

-niedopuszczenie do łamania prawa przez młodzież szkolną, w tym ładu i porządku,

-niedopuszczenie do wybryków chuligańskich,

-zapobieganie dewastacji mienia.

Jak co roku szczególnym nadzorem zostanie objęty rejon szkół, z uwagą na ruch kołowy i pieszy. W tym celu w rejonie placówek edukacyjnych funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą pełnili służby.

Ponadto, tego dnia, sprawdzeniu poddane zostaną miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu, z uwagą na osoby nieletnie. W przypadkach naruszenia prawa Policja i Straż Miejska będzie stanowczo reagować . W uzasadnionej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich. 

Ze szczególną prośbą zwracamy się do rodziców pierwszoklasistów. Starajmy się tego dnia przyprowadzić dzieci do szkoły. Uczulajmy je na zagrożenia, szczególnie te związane z ruchem drogowym. Wskażmy miejsca niebezpieczne, przejścia dla pieszych oraz przedstawmy im prawidłowy sposób przechodzenia przez jednię w miejscach, gdzie jest sygnalizacja świetlna. Nie zapominajmy o odblaskach, dzięki którym lepiej widoczne będą nasze pociechy.

            Krotoszyńscy Policjanci życzą wszystkim dzieciom, młodzieży

      oraz nauczycielom i pracownikom szkół bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 477
travel
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl