Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Rzecznik Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
pzu-stop_1
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Konferencje "Młody Kierowca" | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
18.11.2010.

Konferencje „Młody Kierowca"

We wtorek w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim odbyły się konferencje „Młody Kierowca" adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego.  

Nadkom. Włodzimierz Szał przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do dnia dzisiejszego w powiecie, w wypadkach drogowych zginęło 5 osób, a 25 osób zostało rannych. Nasz prelegent podkreślił, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia, ludzki dramat, ludzkie łzy. W konferencjach wziął udział dr inż. Grzegorz Feliczak, rzeczoznawca samochodowy. Wygłosił ona prelekcję na temat „Stan techniczny pojazdu a wypadek drogowy”. Adrian Laskowski specjalista ds. terapii uzależnień zapoznał obecnych z wpływem alkoholu, narkotyków i dopalaczy na prowadzenie pojazdu. Na zakończenie  młodzież obejrzała prezentację „Masz jedno życie".

W konferencji uczestniczyli Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, I Zastępca Komendanta Powiatowego w Krotoszynie mł. insp. Andrzej Wajdlejt, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Krotoszynie podinsp. Karol Budziński, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz oraz nauczyciele.

ZWOLNIJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze. Szanuj życie i zdrowie, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.


 
"Kryształowa gwiazda" dla naszej policjantki | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
11.11.2010.

"Kryształowa gwiazda" dla naszej policjantki

W dniu 10 listopada 2010 r. sierż. Paulina Błaszyk dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie otrzymała Kryształową Gwiazdę. Nagroda przyznawana jest za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski.

Nasza policjantka została wyróżniona Gwiazdą  za to, że w dniu 9 lipca 2010 roku w Krotoszynie do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego podjęła akcje reanimacyjną chłopaka, który zasłabł podczas rozgrywania meczu na boisku sportowym. Po przybyciu pogotowia wymieniona wspólnie z ratownikami z pogotowia  nadal prowadziła akcję ratunkową.

Ponadto policjantka w dniu 20.08.2010 r. w czasie wolnym od służby na ul. Wiśniowej w Krotoszynie zauważyła, że przed chwilą doszło tam do zdarzenia drogowego, motocyklista potrącił dwóch pieszych. Funkcjonariuszka bez chwili wahania swoim samochodem zablokowała drogę zabezpieczając miejsce zdarzenia. Następnie udała się do poszkodowanych udzielając im pomocy przedmedycznej. Po przyjeździe Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Krotoszyna dalej wspólnie ze strażakami udzielała pomocy poszkodowanym podając tlen i opatrując złamaną nogę.

 
Honory dla naszego policjanta | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
04.11.2010.

Honory dla naszego policjanta

Aspirant Przemysław Marcinek z krotoszyńskiej komendy jest jednym z  laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Za pomoc okazaną ofiarom przemocy w rodzinie został nagrodzony przez Komendanta Głównego Policji. 29 października 2010 r.  przyjął także gratulacje od Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

Aspirant Przemysław Marcinek jest laureatem kolejnej edycji konkursu ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Z całej Polski napłynęło ponad 70 kandydatur, wyróżniono jedynie 5 funkcjonariuszy. Zgłoszenia pochodziły od osób, które bezpośrednio zawdzięczają policjantom skuteczne interwencje.   

W ubiegły piątek nasz policjant został zaproszony na sesję rady. W imieniu władz powiatu gratulacje złożyli mu - przewodniczący rady Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Krzysztof Kaczmarek. Obecni na sali nagrodzili wyróżnionego policjanta gromkimi brawami. Przemysław Marcinek dziękując za docenienie jego pracy zwrócił uwagę na to, że przyznane wyróżnienie poczytuje jako dowód uznania dla całego zespołu ludzi, którzy na terenie powiatu współdziałają, by skutecznie interweniować w rodzinach, w których dochodzi do przemocy. Szczególnie podziękował pracownikom Zespołu Interwencji Kryzysowej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 
Nasz Policjant laureatem konkursu Policjant, który mi pomógł 2010 | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
27.07.2010.
Nasz Policjant laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł 2010”

W sobotę punktualnie o 14.00 przed Pałacem Kultury i Nauki odbyła się Gala Święta Policji z udziałem Marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny, Ministra MSWiA Jerzego Millera i Podsekretarza Stanu gen. Adama Rapackiego. W trakcie Gali nasz funkcjonariusz został jednym z pięciu laureatów konkursu „Policjant który mi pomógł 2010”

24 lipca 2010 r. policjantów i wszystkich gości zgromadzonych na uroczystości przed Pałacem Kultury i Nauki powitał gen. insp. Andrzej Matejuk Komendant Główny Policji i podziękował za udział w Gali. W swoim wystąpieniu mówił o tegorocznej nowej formule obchodów Święta Policji – „..Chcemy pokazać Policję przez pryzmat nie tylko regulaminu, ceremoniału ale przez wymiar społeczny. Za chwilę poznacie Państwo policjantów, którzy w III edycji plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” zostali wyróżnieni przez osoby, którym ci policjanci nieśli pomoc…”

Następnie odbyło się oficjalne przedstawienie laureatów konkursu. Wyróżnieni policjanci to funkcjonariusze którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej oraz promocję postaw i umiejętności policjantów wdrażających systemowe działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do III edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” zgłoszono 74 kandydatów z różnych części Polski.

Laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł 2010” zostali (kolejność alfabetyczna):

  • asp. sztab. Dariusz Jamborski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie
  • asp. Cezary Kalis z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu
  • asp. Przemysław Marcinek z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie
  • sierż. sztab. Piotr Pawłowski z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim
  • mł. asp. Magdalena Wiekiera z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W jaki sposób stał się laureatem tego plebiscytu? Za swoją pomoc ofiarom przemocy w rodzinie został zgłoszony do III edycji plebiscytu „Policjant, który mi pomógł”. Jedna z osób, która zgłosiła asp. Przemysława Marcinka do konkursu od wielu lat borykała się z problemem przemocy w rodzinie. Pokrzywdzona w swoim liście zgłaszając Przemka napisała – „.. Życzę wszystkim tkwiącym w przemocy, aby spotkali takiego policjanta… Dziękuję za to, że miałam to szczęście…”  Dzisiaj laureat mówi, że ten czas pracy, jako dzielnicowy dał mu dużo doświadczenia życiowego, zawodowego a także szerszego spojrzenia na krzywdy ludzi, oraz możliwość i skuteczność niesienia im pomocy. Teraz jako dochodzeniowiec z takim bagażem doświadczeń ma wyostrzone spojrzenie na ludzi, którzy borykają się z problemem przemocy w rodzinie.

„Nigdy nie oczekiwałem i nie oczekuję pochwał, nagród czy zaszczytów za swoją pracę. Najlepszą nagrodą jest dla mnie satysfakcja, że swoją postawą oraz działaniem mogłem pomóc drugiej osobie widząc u niej radość i zadowolenie. To wyróżnienie jest dla mnie motywacją do podejmowania jeszcze bardziej skutecznych działań w swojej codziennej pracy i jest poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, a pochwały i wyróżnienia są miłym dodatkiem. Myślę, że każdy policjant zakładając mundur ma świadomość, iż jest powołany do tego, aby stać na straży prawa i nieść pomoc drugiemu człowiekowi.” Tak mówi skromny laureat III edycji plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” asp. Przemysław Marcinek.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze wyróżnienia w tak prestiżowym konkursie.

 

 
Święto Policji 2010 | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
27.07.2010.

"Święto Policji" 2010

W dniu 23 lipca 2010 roku w ramach obchodu 91 Rocznicy Polskiej Policji i Święta Policji o godzinie 12:00 w Sali Reprezentacyjnej w Krotoszynie podczas uroczystej akademii zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom i pracownikom Policji. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali również akty nominacyjne.

WYKAZ POLICJANTÓW AWANSOWANYCH I ODZNACZONYCH

Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie

Awansowani na kolejne stopnie policyjne zostali:

wyróżniono policjanta awansem przedterminowym

 

na komisarza Policji:

 

o        podkom. Ryszard Skowroński

160px-pol_policja_komisarz.svg

wyróżniono policjanta awansem przedterminowym

 

na starszego aspiranta Policji:

 

o        asp. Marek Szymański

160px-pol_policja_starszy_aspirant.svg

na starszego posterunkowego Policji:

o         post. KUCZYŃSKI Przemysław

o         post. WERNER Robert

o         post. ZIEMBIŃSKI Mikołaj

160px-pol_policja_starszy_posterunkowy.svg

na sierżanta Policji:

o         st. post.  JAGIELSKI Marcin

o         st. post.  JAWOROWICZ Marek  

o         st. post.  KALAK Paweł

o         st. post.  KONOWALCZYK Dariusz

o         st. post.  KUNICKI Krystian

o         st. post.  MATURSKI Mateusz

o         st. post.  MIKOŁAJEWSKI Łukasz

o         st. post.  NAGLER Kamil

160px-pol_policja_sierant.svg

na starszego sierżanta Policji:

o         sierż. CHUDY Szymon

o         sierż. CZERWONKA Grzegorz

o         sierż. JAŃCZAK Bartłomiej

o         sierż. KARŻEWICZ Iwona

o         sierż. KOZUPA Jarosław

o         sierż. KOŹMA Piotr

o         sierż. NOWACKI Damian

o         sierż. PANKIWEICZ Dawid

o         sierż. PAWLIK  Maciej

o         sierż. PRYMOWICZ Robert

o         sierż. SIADEK Hubert

o         sierż. STENCEL Grzegorz

o         sierż. SUCHODOLSKI Piotr

o         sierż. SZCZEPANIAK Piotr

o         sierż. ŚRONEK Jacek

o         sierż. WIECZOREK Daniel

o         sierż. ŻELAZNY Marcin

160px-pol_policja_starszy_sierant.svg

na sierżanta sztabowego Policji:

 

o         st. sierż. KURZAWA Tomasz

160px-pol_policja_sierant_sztabowy.svg

na młodszego aspiranta Policji:

o         sierż.szt. CIESIÓŁKA Robert

o         st.sierż.  GRZEMSKI Krzysztof

o         sierż.szt. POCZTA Artur

o         sierż.szt. TANAŚ Rafał

160px-pol_policja_modszy_aspirant.svg

na aspiranta Policji:

o         mł. asp. GÓRNIAK Andrzej

o         mł. asp. DĄBROWSKI Ireneusz

o         mł. asp. KONRADY Dariusz

o         mł. asp. KUSZA Jarosław

o         mł. asp. KUŁAGA Wojciech

o         mł. asp. MATYBA Rafał

o         mł. asp. OLCZYK Mariusz

o         mł. asp. OSTRYCHARZ Jarosław

o         mł. asp. PODEMSKI Marek

o         mł. asp. POLNY Zbigniew

o         mł. asp. ROBAKOWSKI Dariusz

o         mł. asp. SZYMAŃSKI Rafał

o         mł. asp. SĘDZIK Aleksander

 160px-pol_policja_aspirant.svg

W trakcie dalej trwającej uroczystości w Sali Tradycji, uchwałą Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie nadano honorową odznakę NSZZ Policjantów. Srebrną odznakę otrzymał insp. Wojciech Kasprowicz, a brązowymi odznakami zostali uhonorowani: nadkom. Włodzimierz Szał, st. Asp. Andrzej Kasprzak, st. sierż. Iwona Karewicz.


Plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”

Na uroczystości Święta Policji rozstrzygnięto plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”
Aby podkreślić wyjątkowość służby pełnionej przez dzielnicowych oraz umożliwić mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego ocenę poszczególnych dzielnicowych Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Urząd Miasta w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowali plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”. W tym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o wyłonienie dzielnicowego, który swoją ofiarną pracą oraz przyjaznym podejściem do mieszkańców przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Policji oraz przyczynia się do budowania zaufania do tej służby.

Zazwyczaj nie bierze udziału w spektakularnych akcjach policjantów kryminalnych czy ruchu drogowego, ale wykonuje codzienną, żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu. Powinien doskonale znać swoją dzielnicę, jej mieszkańców i ich problemy. Często jest pierwszą osobą, do której zgłaszają się jego „podopieczni” ze swoimi problemami. DZIELNICOWY – bo o nim mowa - jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy ,w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności - to oczekiwania związane z jego pracą.

W plebiscycie wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy dzielnicowy otrzymał statuetkę plebiscytu „najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”

Najlepsi z najlepszych to:

Ø       I miejsce – mł. asp. Krzysztof Grzemski

Ø       II miejsce – asp. Dariusz Robakowski

Ø       III miejsce – sierż.  Paulina Błaszyk

  p1130248p1130244

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 323
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl