Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Oficer Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
Mapy zagrożeń
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Konferencja Młody kierowca 2014 | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
28.10.2014.

Konferencja „Młody Kierowca”

28 października z inicjatywy Komendy Powiatowej w Krotoszynie i Starostwa Powiatowego, w powiecie krotoszyńskim odbyły się konferencje „Młody kierowca”. Adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi lub wkrótce je otrzymają.


28 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim oraz w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie odbyły się konferencje „Młody Kierowca". Spotkanie było adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego, którzy posiadają lub wkrótce otrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego

Mł. asp. Piotr Szczepaniak przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do dnia konferencji na terenie powiatu w wypadkach drogowych zginęły 3 osoby, a 33 zostały ranne. Funkcjonariusz podkreślił, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia, ludzkie łzy. W konferencjach wzięła udział psycholog, mgr Joanna Olejnik, która zobrazowała obecnym jaki wpływ na kierowców ma zażycie środków psychoaktywnych. Kolejny prelegent, dr inż. Grzegorz Feliczak rzeczoznawca samochodowy, wygłosił prelekcję pod tytułem „Stan techniczny pojazdu a wypadek drogowy”. Na zakończenie  młodzież obejrzała prezentację multimedialną „Masz jedno życie".

W konferencji uczestniczyli: Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz, nauczyciele oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. 

ZWOLNIJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze. Szanuj życie i zdrowie, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego. 
     
     
     
     
 
DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  ZAGROŻENIA | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
27.10.2014.

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – ZAGROŻENIA

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych oraz dni poprzedzające powodują zwiększoną migrację ludności od miejsca zamieszkania do cmentarzy, na których pochowane są bliskie osoby. To z kolei przeważnie skutkuje nasileniem się aktywności przestępczej. Działalność ta skierowana jest przede wszystkim na osoby i mienie, a dotyczy rozbojów, kradzieży kieszonkowych, kradzieży pojazdów oraz kradzieży dekoracji nagrobkowych.

W celu przeciwdziałania przestępstwom i wykroczeniom, a także prewencyjnego oddziaływania na ewentualnych sprawców, funkcjonariusze prewencji i służb kryminalnych w porozumieniu ze strażnikami miejskimi będą patrolować rejony cmentarzy, parkingów przy cmentarzach i miejsca szczególnie zagrożone. Mundurowi podjęli także działania prewencyjne, które mają uświadamiać i przypominać społeczeństwu  jak się przed nimi uchronić.

Odwiedzający cmentarze powinni pamiętać o pojawiających się w tłumie kieszonkowcach.


Kupując na straganach, a potem niosąc znicze i kwiaty często nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki czy inny bagaż. Tę naszą nieuwagę wykorzystują wówczas złodzieje. Aby ich nie prowokować zapamiętajmy :

Ø       Chowajmy pieniądze i inne dokumenty w kilku trudno dostępnych miejscach, nigdy nie w bocznych i tylnych kieszeniach np. spodni. Na zakupy przy straganach przygotujmy sobie wcześniej określoną sumę pieniędzy, zwracając jednocześnie uwagę na wydawaną nam resztę.

Ø        Nie zabierajmy na cmentarz zbędnych dokumentów i znacznych sum pieniędzy.

Ø       Zwracajmy uwagę na nasz bagaż. Często pozostawiony na krótki czas np. na grobie, ławce ginie zabierany sprytnie przez przemieszczających się szybko złodziei.

Ø       Ponieważ policja odnotowuje informacje o przypadkach sprzedaży kradzionych z grobów różnych przedmiotów; jeżeli nie chcemy aby kupione przez nas m.in. kwiaty, stroiki, wieńce trafiły ponownie do nieuczciwych sprzedających, dyskretnie nie naruszając kompozycji spowodujmy aby nie można było ich już oferować następnym nabywcom. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

 
Aby nie ułatwiać procederu włamywaczom samochodowym bacznie obserwującym zaparkowane samochody:

Ø       pamiętajmy o zamknięciu wszystkich okien i drzwi w samochodach,

Ø       uruchomieniu zabezpieczeń, a przede wszystkim zadbajmy o nie pozostawianie „ na widoku” żadnych wartościowych przedmiotów, które mogą „kusić” potencjalnego złodzieja

 
Rady dla podróżnych:

Ø       wsiadając do pociągu, autobusu unikajmy pustych, nieoświetlonych przedziałów,

Ø       wybierajmy miejsca w pobliżu kierującego, znanych osób lub rodzin z dziećmi,

Ø       postarajmy się o wcześniejsze kupno biletu, a jeżeli tego nie zrobiliśmy to stojąc w kolejce do kasy przygotujmy sobie pieniądze. Wertowanie publicznie portfela może bowiem skusić złodzieja,

Ø       zwracajmy uwagę na nasz podróżny bagaż.

 
Zabezpieczmy nasze mieszkania:

Ø       opuszczając nasze mieszkania powierzmy je opiece sąsiadów, postarajmy się o właściwie ich  zabezpieczenie, zamykając drzwi i domykając okna oraz instalując dobre zamki,

Ø       w przypadku gdy dojdzie do włamania – nie należy robić porządków. Nie sprzątajmy i nie starajmy się przeglądając rzeczy celem stwierdzenia co zginęło. Nie zacierajmy żadnych śladów. Jak najszybciej należy powiadomić policję.


W okresie przed i świątecznym uważajmy także na oszustów, którzy w swoim procederze wykorzystują różne metody działania, prosząc o wsparcie. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki. O akcji charytatywnej informują m.in. parafie i lokalne media.

 
Nietrzeźwy holował kierujacego po użyciu alkoholu | Drukuj |
Autor: Teresa Walkowiak   
24.10.2014.

hollNietrzeźwy holował kierującego po użyciu alkoholu.

Policjanci Ruchu Drogowego z Krotoszyna zatrzymali dwóch kierowców, gdzie jeden holował drugiego.  Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca Forda miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast kierowca Mazdy był po użyciu alkoholu. Obu zatrzymano prawo jazdy.


…więcej
 
Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny" - video | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
24.10.2014.

1-147681

 

 

 

 

 

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Dziś ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 …więcej
 
wrzesień 2014 r | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
09.10.2014.
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 491
travel
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl