Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Rzecznik Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
pzu-stop_1
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Spotkanie szkoleniowe z pedagogami | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
10.12.2009.

Spotkanie szkoleniowe z pedagogami

W dniu 9 grudnia 2009 roku o godz. 10:00 w tutejszej jednostce Policji odbyło się spotkanie szkoleniowe dla pedagogów szkolnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Uczestników szkolenia powitał Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Wojciech Kasprowicz.

W spotkaniu ze strony komendy uczestniczyli podinsp. Mariusz Jaśniak – naczelnik Wydziału Kryminalnego, asp. sztab. Radosław Cegielski – zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego, nadkom. Włodzimierz Szał – rzecznik prasowy, sierż. Piotr Szczepaniak – specjalista ds. nieletnich.

W ramach Programu Zapobiegania Niedostosowaniu Społecznemu i Przestępczości wśród Dzieci i Młodzieży sierż. Piotr Szczepaniak przedstawił Procedury postępowania nauczycieli  w sytuacjach  zagrożenia dzieci i młodzieży demoralizacją.

W czasie szkolenia wymieniono informacje, doświadczenia oraz  poglądy dotyczące dzieci i młodzieży.  Uczestnikom szkolenia rozdano materiały profilaktyczne.

 
Mikołaj z Policjantami | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
07.12.2009.

Mikołajki z policjantami

           W dniu 6 grudnia br. maskotka wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek w towarzystwie sympatycznych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Benicach. W tym samym dniu dla maluchów na krotoszyńskim rynku odbył się festyn zorganizowany przez firmę z Krotoszyna. Tu również pojawił się sierż. Pyrek. Policjanci wręczyli najmłodszym uczestnikom edukacyjne upominki i słodycze.

 

benice
benice1
Sierżant Pyrek w Szkole Podstawowej w Benicach
mahle2
mahle
mahle1
Sierżant Pyrek na krotoszyńskim rynku
        W Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie nowy dzielnicowy post. Piotr Szczepaniak, w obecności dotychczasowego, odwiedził uczniów wszystkich klas rozdając im lizaki.
sp8
sp81
Wizyta dzielnicowego w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie
 
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY Z POLICJĄ | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
12.10.2009.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY Z POLICJĄ

Krotoszyńscy policjanci uczestniczyli w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. W ramach przedsięwzięcia w krotoszyńskiej bibliotece policjant spotkał się z młodzieżą. Funkcjonariusz przedstawił aspekty naszego zawodu.

W dniu 5 października 2009 roku w Bibliotece Miejskiej w Krotoszynie odbyła się konferencja „Planowanie Kariery Zawodowej” zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie. Policjant z naszej komendy zaprezentował młodzieży aspekty zawodu policjanta, zasady i kryteria przyjęć. Ponadto w konferencji swoje zawody prezentowali strażak, adwokat, architekt i piekarz.

W konferencji uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie i I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie.

W trakcie konferencji rozstrzygnięto konkurs na najlepszą teczkę zawodu. Trzecie miejsce za teczkę „policjanta” zajęła Magdalena Garstka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

W czasie konferencji młodzież zadawała pytania prezentującym swoje zawody. Wiele z nich dotyczyło zawodu policjanta. Sierżanta Piotra Szczepaniaka młodzież pytała m.in. „…jakie trzeba mieć wykształcenie aby starać się o pracę w Policji?”; „… czy trudno jest przejść przez kwalifikacje?” lub „…czy ciężka jest praca policjanta?”. Nasz policjant ze skrupulatnością udzielał odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania.

 
Pasowanie pierwszoklasistów w sierżantem PYRKIEM | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
05.10.2009.

Pasowanie pierwszoklasistów w  sierżantem PYRKIEM

W czwartek w Szkołach Podstawowych w Smolicach i  Zdunach odbyło się uroczyste pasowanie „pierwszaków”. Jedną z atrakcji imprez była maskotka wielkopolskiej Policji sierż. PYREK.

Podczas wizyty dla dzieci zorganizowano gry i zabawy edukacyjne mające na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.  Uczniowie  z tych szkół przygotowali  programy artystyczne, które  przedstawiały podstawowe zasady bezpiecznego marszu do szkoły i   powrotu do domu. Po tych występach odbyło się przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów szkół w Smolicach i w Zdunach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Jedną z atrakcji był sierżant Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, gdyż to on uczy dzieci bezpiecznego zachowania i pomaga im rozpoznawać występujące zagrożenia. Wizyta sierżanta Pyrka pozostawiła u najmłodszych niezapomniane wrażenia.

  

 
Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze" | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
01.10.2009.

Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze"  

statoil

 

Policjanci z Krotoszyna uczestniczyli w akcji pod hasłem: „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Funkcjonariusze odwiedzili najmłodszych uczniów szkół podstawowych, przekazując im wiedzę i praktyczne umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

  Funkcjonariusze przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną mającą na celu zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg, szczególnie w drodze do szkoły i ze szkoły. Nie wszystkie dzieci są właściwie informowane i uświadamiane przez dorosłych, a jeśli nawet wiedzą o podstawowych zasadach, nie zawsze potrafią właściwie postąpić. Dlatego policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Akcją objęto dwie szkoły podstawowe:

  • W dniu 25 września w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie – dzieci dwóch klas I (37 dzieci i oddział przedszkolny (19 dzieci)
  • W dniu 29 września w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie – dzieci dwóch klas I (41 dzieci)

Dla wszystkich objętych akcją dzieci Statoil zakupił puzzle edukacyjne oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą one lepiej widoczne na drodze.

Integralną częścią akcji są konkursy plastyczne o tematyce bezpieczeństwa na drodze organizowane we wszystkich szkołach uczestniczących w akcji. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwycięzcy otrzymują w nagrodę „Bezpieczne Rowery” - wyposażone w dwa światła, dwa hamulce i sygnał dźwiękowy. Dodatkowym wyposażeniem, ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest kask ochronny. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Statoil Poland Sp. z o.o.

W Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi rower górski otrzymali bliźniacy Mateusz i Miłosz Łukowiakowie, w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi rower górski otrzymał Damian Krakowski.

   

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 292
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl