Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Oficer Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Z rodzicami o cyberprzestępczości | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
19.01.2014.

Z rodzicami o cyberprzestępczości

Cyberprzestępczość była tematem przewodnim spotkania policjanta z krotoszyńskiej komendy z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie. Spotkanie miało na celu przedstawienie dorosłym zagadnień dotyczących zjawiska cyberprzemocy oraz wskazania sposobów  bezpiecznego korzystania z Internetu.

W czwartkowe popołudnie, 16 stycznia 2014 r. sierżant sztabowy Piotr Szczepaniak  spotkał się ze 180.osobową grupą rodziców uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie. W czasie prelekcji omówił zagadnienia dotyczące przestępstw internetowych z udziałem małoletnich. Głównym tematem było zjawisko cyberprzemocy, które charakteryzuje się stosowaniem jej poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób za pomocą Internetu. Policjant  wyjaśnił aspekty ochrony wizerunku i dóbr osobistych człowieka. Przedstawił także problematykę bezpiecznego korzystania z Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego nadzoru przez rodziców.

Ponadto funkcjonariusz przekazał rodzicom informacje o zagrożeniach wynikających z eksperymentowania ich pociech ze środkami odurzającymi. Wskazał  także instytucje i organizacje, w których w razie problemów  z dziećmi można uzyskać pomoc.

Podczas spotkania Specjalista ds. Nieletnich i Patologii wyjaśnił jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie. Zachęcał rodziców do rozmów ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń.

Spotkanie to pokazuje jak ważna jest współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a policją. Spotkanie wpisuje się w działania zapobiegania przestępstw przez małoletnich.


 

 
INFORMACJA O STANIE BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA TERENIE POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO W 2013 ROKU | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
13.01.2014.
 
Policjant przyjacielem, nauczycielem dzieci i młodzieży | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
16.12.2013.

Policjant przyjacielem, nauczycielem dzieci i młodzieży

W piątek Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Borzęciczkach odwiedził nasz policjant. Podczas spotkania z wychowankami mundurowy poruszył problematykę bezpieczeństwa w placówce i poza nią. Omówił także odpowiedzialność prawną i karną nieletnich.

13 grudnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Borzęciczkach gościł sierż. sztab. Piotr Szczepaniak. Tematem zajęć była odpowiedzialność nieletnich w przypadku złamania prawa i niestosowania się do obowiązujących norm społecznych. Młodzi ludzie dowiedzieli się, kto to jest „nieletni”, co to jest „czyn karalny”, „demoralizacja” oraz w którym momencie życia zaczynają odpowiadać już jako osoby dorosłe. Sierżant przedstawili również katalog środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd wobec nieletniego w przypadku zachowania niezgodnego z prawem. Podczas prelekcji dla wychowanków poruszył kwestie zachowania się w ośrodku i poza nim. Następnie funkcjonariusz przedstawił młodzieży informacje dotyczące odpowiedzialności prawnej i karnej za wykroczenia i przestępstwa. Omówiono najczęściej popełniane czyny zabronione. Tego typu spotkania z uczniami będą kontynuowane.

 

 
Poniedziałkowa akcja "Alkohol i narkotyki" | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
12.12.2013.

Poniedziałkowa akcja "Alkohol i narkotyki"

Krotoszyńscy policjanci 9 grudnia br. przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania w tym dniu odbywały się na terenie całego województwa wielkopolskiego.  Ich celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających

W poniedziałek od godzin porannych rozpoczęły się działania  "Alkohol i narkotyki".  Miały one na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Na  drodze krajowej K-15 w powiecie krotoszyńskim zorganizowano punkty kontrolne. W trakcie akcji policjanci skontrolowali stan trzeźwości 972  kierowców. W czasie jej trwania zatrzymali 3 kierujących samochodami  oraz 2 rowerzystów, którzy jechali na „podwójnym gazie”.

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. To nie pierwsze a zarazem nie ostatnie takie przedsięwzięcie.

 
Komenda przyjazna dzieciom | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
06.12.2013.

Komenda przyjazna dzieciom

We wtorek policjanci z Krotoszyna mieli przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej w Roszkach.  Najmłodsi mieli okazję poznać funkcjonariuszy zajmujących się różnymi dziedzinami policyjnej służby oraz zobaczyć zazwyczaj niedostępne miejsca komendy.

Dzieci ze szkoły podstawowej w Roszkach odwiedziły we wtorek komendę Policji. Najmłodsi mieli okazje bliżej poznać prace stróżów prawa i zobaczyć jak wyglądają miejsce, gdzie na co dzień wykonują swoje obowiązki. Zwiedzanie budynku uczniowie rozpoczęli od stanowiska dowodzenia – dyżurki. Tam zobaczyły jak wygląda praca oficera dyżurnego  oraz monitoring wizyjny naszego miasta. Dzieci były ciekawe, czy policjanci „wszystko widzą” co się dzieje na ulicy.

Następnie dzieci zobaczyły jak wygląda areszt policyjny. Miały także możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu. Ta cześć programu przypadła im szczególnie do gustu. Frajdą dla nich było „na żywo” wysłuchanie dźwięków sygnałów radiowozu w akcji.

Kolejnym punktem spotkania z policjantami było pokazanie pracy techników kryminalistycznych. Sierż. sztab. Piotr Szczepaniak pokazał dzieciom pędzel z piór marabuta – „czarodziejską różdżkę”, która służy do znajdywania śladów. Dzieci z niedowierzaniem przyglądały się jak ukazywał się odcisk dłoni pozostawiony na drzwiach.

Następnie nasz specjalista ds. nieletnich opowiedział o pracy policjantów. Wszystkie dzieci powiedziały, że chcą zostać policjantami i policjantkami. Na koniec mundurowy omówił zagrożenia z jakimi mogą się spotkać na drodze. Uświadomił jak zachować się w przypadku napotkania osoby obcej, która ją częstuje słodyczami lub chce podwieźć samochodem.

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 411
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl