Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Rzecznik Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Mundurowi czytają dzieciom | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
20.06.2013.

Mundurowi czytają dzieciom

Sierżant z Krotoszyńskiej Policji spotkał się z dziećmi w galerii Krotoszyn. Wyrecytował im wiersz oraz pokazywał ciekawostki związane z jego pracą.

W miniony piątek na terenie krotoszyńskiej galerii odbyła się akcja pod tytułem „Cały Krotoszyn czyta”. Impreza została zorganizowana dla dzieci, a gośćmi m. in. byli strażacy oraz nasz policjant. Głównym celem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu rysunkowego i czytanie przez mundurowych wierszy o tematyce związanej z wykonywanym przez nich zawodem. Sierżant z krotoszyńskiej komendy wyrecytował dla najmłodszych wiersz o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Następnie pokazał dzieciom sprzęt policyjny, w tym m.in. pałkę służbową, kamizelkę kuloodporną oraz kajdanki.  Maluchy miały możliwość założenia alkogogli. Z użyciem tego gadżetu miały trudność nawet z podaniem ręki. Podczas spotkania na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech.


 
Mundurowi radzą jak spędzić bezpiecznie wakacje | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
14.06.2013.

Mundurowi radzą jak spędzić bezpiecznie wakacje

Sierżant z Krotoszyńskiej Policji wspólnie ze strażakami spotkał się z uczniami Środowiskowego Hufca Pracy w Krotoszynie. Mundurowi przestrzegali przed zagrożeniami jakie można spotkać podczas wakacji.

We wtorek 11 czerwca br., policjant z krotoszyńskiej komendy gościł w Środowiskowym Hufcu Pracy. Tam wspólnie ze strażakami spotkał się z uczniami. W trakcie spotkania uczestnicy byli podzieleni na grupy i wykonywali przygotowane zadania związane z bezpieczeństwem na wakacjach. Policjant z krotoszyńskiej komendy rozmawiał z młodzieżą na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, picia alkoholu, ucieczek z domu oraz uczestnictwa w imprezach masowych. Uczniowie wysłuchali prelekcji o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni
w czasie wakacji. Funkcjonariusz przedstawił między innymi co należy zrobić w przypadku kradzieży, zagubienia dokumentów, telefonu, oraz przypomniał o odpowiedzialności prawnej i karnej nieletnich. Podczas spotkania poruszono również kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie młodzież obejrzała prezentację multimedialną "Masz jedno życie". Później strażacy z ochotniczej straży pożarnej w Krotoszynie pokazali jak należy postępować z osobą poszkodowaną i jak jej udzielać pomocy przedmedycznej. Po pokazie każda grupa przedstawiała scenkę dotyczącą pomocy osobie poszkodowanej. Na zakończenie wyłoniono najlepszą grupę, która otrzymała nagrody rzeczowe.

 
Najlepszy z najlepszych 2013 | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
31.05.2013.

Najlepszy z najlepszych

We wtorek, 28 maja br. policjanci ruchu drogowego z krotoszyńskiej komendy uczestniczyli w powiatowym turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2013”.  W zawodach zwyciężył sierż. sztab. Tomasz Kurzawa, który będzie reprezentował krotoszyńską jednostkę na eliminacjach wojewódzkich.

O tytuł najlepszego policjanta rywalizowali funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Do eliminacji powiatowych przystąpiło ośmiu policjantów. Tegoroczne zmagania rozpoczęły się sprawdzianem wiedzy teoretycznej – testem ze znajomości prawa o ruchu drogowym i innych przepisów służbowych. Następnie odbyła się widowiskowa konkurencja – kierowanie ruchem na skrzyżowaniu.

W zawodach zwyciężył sierż. sztab. Tomasz Kurzawa, który będzie reprezentował krotoszyńską jednostkę na eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy!

Praca policjanta ruchu drogowego nie należy do najłatwiejszych. Niezależnie od warunków pogodowych, czy pory dnia są zawsze tam gdzie ich obecność jest potrzebna i niezbędna. To oni kierują ruchem ulicznym. Często są pierwsi na miejscu wypadków i udzielają pomocy poszkodowanym. Ścigają pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale także dla innych uczestników ruchu. To zaledwie ułamek czynności, jakie na co dzień wykonują funkcjonariusze z drogówki.


 
Standaryzacja jednostek Policji | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
31.05.2013.
 1-111362

Standaryzacja jednostek Policji i nowe logo Policji – stanowisko Komendy Głównej Policji

…więcej
 
Debaty społeczne w Krotoszynie i Kobylinie | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
17.05.2013.

Bezpieczeństwo w powiecie – debaty społeczne w Krotoszynie i Kobylinie

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”.

Temu celowi służą debaty społeczne realizowane w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”, polegającego na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty społeczne na terenie powiatu organizuje Komendant Powiatowy Policji wspólnie z komendantem komisariatu, kierownikami posterunków Policji i władz samorządowych poszczególnych gmin. Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami powiatu o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Główna tematyka konsultacji dotyczy zagrożenia przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie (kradzież, kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, uszczerbek na zdrowiu, rozboje, bójka lub pobicie, kradzież samochodu), zapobiegania przemocy w rodzinie, poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkania planowane są w poszczególnych miastach i gminach powiatu.

W poniedziałek, 13 maja br. debata odbyła się w Kobylinie. Wzięli w niej udział Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Dżygała i jego zastępca Grzegorz Okupnik, przewodniczący rady osiedla, radni, sołtysi oraz lokalne media. Ze strony Policji brali udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak, Kierownik Posterunku Policji w Kobylinie st. asp. Mariusz Polny oraz Rzecznik  Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał. Zebrani zgłaszali swoje uwagi dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sołtysi poruszyli problem zanieczyszczania dróg przez sprzęt rolniczy. Wnioskowali także o cykliczne spotkania społeczności wiejskiej z dzielnicowymi. Jednym z tematów było dewastowanie terenów przy zbiornikach wodnych oraz kobylińskim parku. Uczestnicy zebrania wyrażali nadzieję, iż Posterunek Policji w Kobylinie nie zostanie zlikwidowany.

W środę, 15 maja br. w debacie w Krotoszynie wzięli udział Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, Zastępca Burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke, radni, przewodniczący rad osiedli, sołtysi, przedstawiciel straży miejskiej oraz lokalne media. Ze strony Policji brali udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak, Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Krotoszynie asp. sztab. Andrzej Kasprzak oraz Rzecznik  Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierz Szał.  Większość spraw poruszana przez przybyłych dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym inżynierii ruchu drogowego. Wiele podnoszonych kwestii traktowała o demoralizacji nieletnich, spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, a także niesprzątaniu po psach przez ich opiekunów.

Podczas debat popłynęło również wiele słów uznania i podziękowań w kierunku policjantów.

Wszystkie problemy poruszone przez mieszkańców na forum zostały odnotowane przez mundurowych. Teraz będą skrupulatnie nad nimi będą pracować.

Odbywające się debaty społeczne mają na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Krotoszyńska Policja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi podmiotami we wspólnej sprawie, jaką jest poprawa bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 387
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl