Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Rzecznik Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
pzu-stop_1
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Konferencje "Młody Kierowca" | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
24.10.2012.

Konferencje „Młody Kierowca”

W środę, w powiecie krotoszyńskim odbyły się konferencje „Młody kierowca”. Adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nich także policjanci.

24 października br. w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim odbyły się konferencje „Młody Kierowca" adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego.  

Podinsp. Włodzimierz Szał przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do dzisiaj w naszym powiecie w wypadkach drogowych zginęło 6 osób, a 34 zostało rannych. Nasz prelegent podkreślił, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia, ludzki dramat, ludzkie łzy. W konferencjach wziął udział dr inż. Grzegorz Feliczak, rzeczoznawca samochodowy. Wygłosił on prelekcję na temat „Stan techniczny pojazdu a wypadek drogowy”. Psycholog, mgr Agata Hornik – Marek zapoznała obecnych z wpływem środków psychoaktywnych na kierowców. Na zakończenie  młodzież obejrzała prezentację „Masz jedno życie".

W konferencjach uczestniczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz, nauczyciele oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

ZWOLNIJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO
Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze. Szanuj życie i zdrowie, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 
Nasz policjant zwycięzcą wędkarskich zawodów Policji | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
04.10.2012.

Nasz policjant zwycięzcą wędkarskich zawodów Policji

29 września br., na zbiorniku wodnym w Starym Mieście w powiecie konińskim, odbyły się zawody w Wędkarstwie Spławikowym z cyklu Grand Prix Wielkopolskiej Policji. Znajdujący się tam akwen wodny stał się terenem rywalizacji dla 24 wędkarzy z województwa wielkopolskiego. Sędziowie oceniali indywidualne oraz zespołowe mistrzowskie umiejętności łowienia. Zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

W minioną sobotę na zbiorniku wodnym w Starym Miejsce w powiecie konińskim, rozegrana została już kolejna edycja zawodów w Wędkarstwie Spławikowym, cyklu Grand Prix Policji. Tym razem walka toczyła się o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn z jednostek Policji w Wielkopolsce.  Wędkarzy wielkopolskiej Policji reprezentowały następujące drużyny: z KWP w Poznaniu, KMP w Koninie, KPP w Gostyniu, KPP w Kościanie, KPP w Wolsztynie, KMP w Lesznie, KPP w Nowym Tomyślu oraz KPP w Krotoszynie.

Podsumowując wszystkie konkurencje najlepiej poradziła sobie drużyna reprezentująca naszą komendę. Nasi zawodnicy zdobyli najwięcej punktów i zajęli I miejsce. Na II miejscu uplasowała się KPP w Gostyniu, III miejsce na podium zajęła drużyna z Konina. W klasyfikacji indywidualnej nasz policjant, Hubert Siadek zajął najwyższe I miejsce. Andrzej Tęgos z konińskiej drużyny zajął II miejsce, a Przybylak Wojciech z Gostynia III.

Hubert Siadek, wyławiając ryby o łącznej wadze 6730 g wywalczył najwyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięzca z rąk podinsp. Sławomira Jądrzaka otrzymał główną nagrodę  - Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Naszej drużynie, a w szczególności Hubertowi Siadkowi serdecznie gratulujemy.

 
Akcja  Bezpieczna droga do szkoły | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
12.09.2012.

Akcja ‑ Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci z Krotoszyna wspólnie ze Strażą Miejską spotykają się z uczniami klas pierwszych. Mundurowi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły ", uczą  dzieci  jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Rozpoczynający się rok szkolny jest okresem, w którym zarówno dzieci z miasta jak i terenów wiejskich, uczęszczające do szkoły, stanowią "grupę" narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Funkcjonariusze podejmują w tym okresie wzmożone działania profilaktyczne pod nazwą "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" realizowana jest przez Starostwo Powiatowe, urzędy miejskie i gminne, HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Warszawie Oddział w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową Policji i Straż Miejską w Krotoszynie. Odbywa się ona w ramach przyjętego w roku 2003 przez Radę Powiatu Krotoszyńskiego, programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego "Bezpieczny Powiat Krotoszyński".

Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, dealerem narkotyków, rozboje, pobicia, wymuszenia pieniędzy (zastraszanie, grożenie pobiciem), to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw - skutkuje niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Krotoszyńscy policjanci oraz strażnicy miejscy wychodząc naprzeciw wymienionym problemom w trakcie spotkań z dziećmi klas pierwszych omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia  film profilaktycznego. Na zakończenie spotkań dzieci otrzymują odblaski oraz plany lekcji z zasadami poruszania się po drogach.


 
Z Pancernikiem bezpieczniej | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
10.09.2012.

Z Pancernikiem bezpieczniej

Policjanci krotoszyńskiej komendy przyłączyli się do działań profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Pluszowy - Pancernik Gustaw - ma przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dorosłym o obowiązku przewożenia swoich pociech w fotelikach.

W piątek, 7 września w Krotoszynie policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego prowadzili działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Klub Pancernika klika w fotelikach”. To już kolejna edycja społecznej kampanii promującej bezpieczne przewożenie najmłodszych pasażerów w samochodach. Policjanci przypominali o wymaganych fotelikach, które powinny być dobrane do wagi i wzrostu dziecka. Dorosłych pouczali o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Podczas działań krotoszyńscy funkcjonariusze rozdawali dzieciakom przewożonym w fotelikach pluszowe maskotki, Pancernika Gustawa, które mają przypominać dzieciom i ich opiekunom o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania oraz motywować do bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.


 
Święto Policji 2012 | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
23.07.2012.

Święto Policji 2012

 

W dniu 20 lipca 2012 roku w ramach obchodu Święta Policji o godzinie 12:00 w Sali Reprezentacyjnej w Krotoszynie podczas uroczystej akademii zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali również akty nominacyjne.

 

WYKAZ POLICJANTÓW AWANSOWANYCH I ODZNACZONYCH

Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie

Awansowani na kolejne stopnie policyjne zostali:

wyróżniono policjanta awansem przedterminowym
na STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI
asp. Kułaga Wojciech

na STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI

post. Kolanowski Jan

post. Szulc Janusz

 

na STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI

sierż. Jaworowicz Marek

sierż. Kalak Paweł

sierż. Konowalczyk Dariusz

sierż. Kunicki Krystian

sierż. Maturski Mateusz

sierż. Mikołajewski Łukasz

sierż. Nagler Kamil

 

na SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI

st. sierż. Chudy Szymon

st. sierż. Czerwonka Grzegorz

st. sierż. Karżewicz Iwona

st. sierż. Kozupa Jarosław

st. sierż. Koźma Piotr

st. sierż. Prymowicz Robert

st. sierż. Pawlik Maciej

st. sierż. Siadek Hubert

st. sierż. Stencel Grzegorz

st. sierż. Suchodolski Piotr

st. sierż. Szczepaniak Piotr

st. sierż. Żelazny Marcin

 

na ASPIRANTA POLICJI

mł. asp. Berek Grzegorz

mł. asp. Górny Piotr

mł. asp. Jankowski Artur

 

na STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI

asp. Bryske Maciej

asp. Jańczak Wiesław

asp. Marcinek Przemysław

asp. Lesiński Tomasz

asp. Pasek Jarosław

asp. Szamałek Sławomir

asp. Szulc Mariusz

asp. Tomza Sławomir

 

na ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI

st. asp. Szymański Marek

 

na PODINSPEKTORA  POLICJI

nadkom. Szał Włodzimierz

 

na MŁODSZEGO INSPEKTORA POLICJI

podinsp. Jaśniak Mariusz

 I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie otrzyma nominację podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji 25 lipca br. w Poznaniu

 

BRĄZOWA ODZNAKA „ZASŁUŻONY POLICJANT”

asp. sztab. Paweł Radajewski

 

Plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego 2012”

Na uroczystości Święta Policji rozstrzygnięto po raz kolejny plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego 2012”

Aby podkreślić wyjątkowość służby pełnionej przez dzielnicowych oraz umożliwić mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego ocenę poszczególnych dzielnicowych Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego w Krotoszynie i Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowali plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”. W tym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o wyłonienie dzielnicowego, który swoją ofiarną pracą oraz przyjaznym podejściem do mieszkańców przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Policji oraz przyczynia się do budowania zaufania do tej służby.

Zazwyczaj nie bierze udziału w spektakularnych akcjach policjantów kryminalnych czy ruchu drogowego, ale wykonuje codzienną, żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu. Powinien doskonale znać swoją dzielnicę, jej mieszkańców i ich problemy. Często jest pierwszą osobą, do której zgłaszają się jego „podopieczni” ze swoimi problemami. DZIELNICOWY – bo o nim mowa - jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy ,w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności - to oczekiwania związane z jego pracą.

 

W plebiscycie wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy dzielnicowy otrzymał statuetkę plebiscytu „najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”

 

Najlepsi z najlepszych to:

Ø I miejsce – sierż.sztab. Jarosław Kozupa

Ø II miejsce – asp. Artur Jankowski

Ø III miejsce – st.sierż. Paulina Potarzycka

 

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 369
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl