Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Rzecznik Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
Bezpłatnie sprawdzali i ustawiali światła | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
30.10.2012.

Bezpłatnie sprawdzali i ustawiali światła

Krotoszyńska policja wraz ze stacjami kontroli pojazdów w sobotę przeprowadzili akcję bezpłatnego sprawdzania i ustawiania oświetlenia pojazdów. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

W sobotę, 27 października br. krotoszyńska policja wraz ze stacjami kontroli pojazdów przeprowadzili akcję  „Sprawdź auto na jesień”.  W ośmiu stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu krotoszyńskiego kierowcy mieli okazję bezpłatnie  sprawdzić i ustawić oświetlenie pojazdów. Pomimo pierwszego ataku zimy z pomocy specjalistów  skorzystało kilkudziesięciu kierowców.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierowcy w Polsce mają obowiązek przez całą dobę jeździć z włączonymi światłami mijania lub od świtu do zmierzchu, ze światłami do jazdy dziennej. Naukowcy przekonują, że jazda na światłach w ciągu dnia wpływa na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji drogowych. Prawidłowo ustawione światła zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pieszych, którzy stanowią najliczniejszą grupę uczestników ruchu drogowego. Reflektory muszą być wyregulowane w taki sposób, aby widzieć dobrze drogę i nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka.

 
Bezpieczny rowerzysta | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
26.10.2012.

Jestem widoczny jeżdżąc na rowerze

W czwartek funkcjonariusze ruchu drogowego z udziałem Wicestarosty Krotoszyńskiego Krzysztofa Kaczmarka zainaugurowali na terenie powiatu krotoszyńskiego akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się na jednośladach. Rowerzyści zamiast mandatów otrzymywali pouczenie oraz kamizelkę odblaskową.

25 października br., od wczesnych godzin rannych policjanci z krotoszyńskiej drogówki kontrolowali rowerzystów w rejonie ul. Mahle. Wiele osób dojeżdża tamtędy do pracy, do największego zakładu na terenie powiatu krotoszyńskiego. Razem z mundurowymi w inauguracji akcji „Bezpieczny rowerzysta” brał udział Wicestarosta Krotoszyński Krzysztof Kaczmarek. To ze środków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego zakupiono 200 kamizelek odblaskowych dla rowerzystów. Wybór takiego przedsięwzięcia okazał się trafiony. Nie wszyscy kontrolowani mieli przednie i tylne oświetlenie. Niestety, żaden z cyklistów nie miał założonej kamizelki odblaskowej. Zamiast mandatu, oprócz pouczenia otrzymali oni zakupione kamizelki.

W okresie jesienno-zimowym, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone  kamizelki nie zostaną na przysłowiowym wieszaku, a staną się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty.

 

 
Konferencje "Młody Kierowca" | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
24.10.2012.

Konferencje „Młody Kierowca”

W środę, w powiecie krotoszyńskim odbyły się konferencje „Młody kierowca”. Adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nich także policjanci.

24 października br. w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim odbyły się konferencje „Młody Kierowca" adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego.  

Podinsp. Włodzimierz Szał przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do dzisiaj w naszym powiecie w wypadkach drogowych zginęło 6 osób, a 34 zostało rannych. Nasz prelegent podkreślił, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia, ludzki dramat, ludzkie łzy. W konferencjach wziął udział dr inż. Grzegorz Feliczak, rzeczoznawca samochodowy. Wygłosił on prelekcję na temat „Stan techniczny pojazdu a wypadek drogowy”. Psycholog, mgr Agata Hornik – Marek zapoznała obecnych z wpływem środków psychoaktywnych na kierowców. Na zakończenie  młodzież obejrzała prezentację „Masz jedno życie".

W konferencjach uczestniczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz, nauczyciele oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

ZWOLNIJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO
Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze. Szanuj życie i zdrowie, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 
Nasz policjant zwycięzcą wędkarskich zawodów Policji | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
04.10.2012.

Nasz policjant zwycięzcą wędkarskich zawodów Policji

29 września br., na zbiorniku wodnym w Starym Mieście w powiecie konińskim, odbyły się zawody w Wędkarstwie Spławikowym z cyklu Grand Prix Wielkopolskiej Policji. Znajdujący się tam akwen wodny stał się terenem rywalizacji dla 24 wędkarzy z województwa wielkopolskiego. Sędziowie oceniali indywidualne oraz zespołowe mistrzowskie umiejętności łowienia. Zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

W minioną sobotę na zbiorniku wodnym w Starym Miejsce w powiecie konińskim, rozegrana została już kolejna edycja zawodów w Wędkarstwie Spławikowym, cyklu Grand Prix Policji. Tym razem walka toczyła się o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn z jednostek Policji w Wielkopolsce.  Wędkarzy wielkopolskiej Policji reprezentowały następujące drużyny: z KWP w Poznaniu, KMP w Koninie, KPP w Gostyniu, KPP w Kościanie, KPP w Wolsztynie, KMP w Lesznie, KPP w Nowym Tomyślu oraz KPP w Krotoszynie.

Podsumowując wszystkie konkurencje najlepiej poradziła sobie drużyna reprezentująca naszą komendę. Nasi zawodnicy zdobyli najwięcej punktów i zajęli I miejsce. Na II miejscu uplasowała się KPP w Gostyniu, III miejsce na podium zajęła drużyna z Konina. W klasyfikacji indywidualnej nasz policjant, Hubert Siadek zajął najwyższe I miejsce. Andrzej Tęgos z konińskiej drużyny zajął II miejsce, a Przybylak Wojciech z Gostynia III.

Hubert Siadek, wyławiając ryby o łącznej wadze 6730 g wywalczył najwyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięzca z rąk podinsp. Sławomira Jądrzaka otrzymał główną nagrodę  - Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Naszej drużynie, a w szczególności Hubertowi Siadkowi serdecznie gratulujemy.

 
Akcja  Bezpieczna droga do szkoły | Drukuj |
Autor: Włodzimierz Szał   
12.09.2012.

Akcja ‑ Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci z Krotoszyna wspólnie ze Strażą Miejską spotykają się z uczniami klas pierwszych. Mundurowi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły ", uczą  dzieci  jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Rozpoczynający się rok szkolny jest okresem, w którym zarówno dzieci z miasta jak i terenów wiejskich, uczęszczające do szkoły, stanowią "grupę" narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Funkcjonariusze podejmują w tym okresie wzmożone działania profilaktyczne pod nazwą "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" realizowana jest przez Starostwo Powiatowe, urzędy miejskie i gminne, HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Warszawie Oddział w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową Policji i Straż Miejską w Krotoszynie. Odbywa się ona w ramach przyjętego w roku 2003 przez Radę Powiatu Krotoszyńskiego, programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego "Bezpieczny Powiat Krotoszyński".

Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, dealerem narkotyków, rozboje, pobicia, wymuszenia pieniędzy (zastraszanie, grożenie pobiciem), to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw - skutkuje niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Krotoszyńscy policjanci oraz strażnicy miejscy wychodząc naprzeciw wymienionym problemom w trakcie spotkań z dziećmi klas pierwszych omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia  film profilaktycznego. Na zakończenie spotkań dzieci otrzymują odblaski oraz plany lekcji z zasadami poruszania się po drogach.


 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 371
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl