Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Rzecznik Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
pzu-stop_1
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY Z POLICJĄ | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
12.10.2009.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY Z POLICJĄ

Krotoszyńscy policjanci uczestniczyli w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. W ramach przedsięwzięcia w krotoszyńskiej bibliotece policjant spotkał się z młodzieżą. Funkcjonariusz przedstawił aspekty naszego zawodu.

W dniu 5 października 2009 roku w Bibliotece Miejskiej w Krotoszynie odbyła się konferencja „Planowanie Kariery Zawodowej” zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie. Policjant z naszej komendy zaprezentował młodzieży aspekty zawodu policjanta, zasady i kryteria przyjęć. Ponadto w konferencji swoje zawody prezentowali strażak, adwokat, architekt i piekarz.

W konferencji uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie i I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie.

W trakcie konferencji rozstrzygnięto konkurs na najlepszą teczkę zawodu. Trzecie miejsce za teczkę „policjanta” zajęła Magdalena Garstka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

W czasie konferencji młodzież zadawała pytania prezentującym swoje zawody. Wiele z nich dotyczyło zawodu policjanta. Sierżanta Piotra Szczepaniaka młodzież pytała m.in. „…jakie trzeba mieć wykształcenie aby starać się o pracę w Policji?”; „… czy trudno jest przejść przez kwalifikacje?” lub „…czy ciężka jest praca policjanta?”. Nasz policjant ze skrupulatnością udzielał odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania.

 
Pasowanie pierwszoklasistów w sierżantem PYRKIEM | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
05.10.2009.

Pasowanie pierwszoklasistów w  sierżantem PYRKIEM

W czwartek w Szkołach Podstawowych w Smolicach i  Zdunach odbyło się uroczyste pasowanie „pierwszaków”. Jedną z atrakcji imprez była maskotka wielkopolskiej Policji sierż. PYREK.

Podczas wizyty dla dzieci zorganizowano gry i zabawy edukacyjne mające na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.  Uczniowie  z tych szkół przygotowali  programy artystyczne, które  przedstawiały podstawowe zasady bezpiecznego marszu do szkoły i   powrotu do domu. Po tych występach odbyło się przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów szkół w Smolicach i w Zdunach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Jedną z atrakcji był sierżant Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, gdyż to on uczy dzieci bezpiecznego zachowania i pomaga im rozpoznawać występujące zagrożenia. Wizyta sierżanta Pyrka pozostawiła u najmłodszych niezapomniane wrażenia.

  

 
Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze" | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
01.10.2009.

Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze"  

statoil

 

Policjanci z Krotoszyna uczestniczyli w akcji pod hasłem: „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Funkcjonariusze odwiedzili najmłodszych uczniów szkół podstawowych, przekazując im wiedzę i praktyczne umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

  Funkcjonariusze przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną mającą na celu zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg, szczególnie w drodze do szkoły i ze szkoły. Nie wszystkie dzieci są właściwie informowane i uświadamiane przez dorosłych, a jeśli nawet wiedzą o podstawowych zasadach, nie zawsze potrafią właściwie postąpić. Dlatego policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Akcją objęto dwie szkoły podstawowe:

  • W dniu 25 września w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie – dzieci dwóch klas I (37 dzieci i oddział przedszkolny (19 dzieci)
  • W dniu 29 września w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie – dzieci dwóch klas I (41 dzieci)

Dla wszystkich objętych akcją dzieci Statoil zakupił puzzle edukacyjne oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą one lepiej widoczne na drodze.

Integralną częścią akcji są konkursy plastyczne o tematyce bezpieczeństwa na drodze organizowane we wszystkich szkołach uczestniczących w akcji. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwycięzcy otrzymują w nagrodę „Bezpieczne Rowery” - wyposażone w dwa światła, dwa hamulce i sygnał dźwiękowy. Dodatkowym wyposażeniem, ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest kask ochronny. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Statoil Poland Sp. z o.o.

W Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi rower górski otrzymali bliźniacy Mateusz i Miłosz Łukowiakowie, w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi rower górski otrzymał Damian Krakowski.

   

 
Bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
18.09.2009.

Bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej

Powszechnie wiadomo, że poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Każda jednostka stara się wedle możliwości zapewnić sobie bezpieczne warunki życia. Poniżej proponujemy kilka parad , których stosowanie pozwoli nam w miarę bezpiecznie spędzić czas podczas podróży.

Pamiętaj ! 

Ø       Zachowaj szczególną ostrożność na dworcach, gdzie zazwyczaj występuje duży tłok, a także podczas dojazdu do nich, np. w środkach komunikacji publicznej. Bądź szczególnie ostrożny podczas wsiadania do zatłoczonego autobusu czy pociągu i wysiadania z nich. Łatwo możesz stać się ofiarą złodziei kieszonkowych.

Ø       W czasie podróży nie pozostawiaj bagażu bez opieki – zwłaszcza torebek i neseserów.

Ø       Bądź nieufny w stosunku do nieznanych Ci osób, nie zawieraj przygodnych znajomości, zwłaszcza gdy podróżujesz sam.

Dobre rady

Ø       Przed wyjazdem oceń sprawność psychofizyczną kierowcy oraz stan techniczny autobusu, np. opon.
W przypadku, gdy wyruszasz w dłuższą trasę, upewnij się, czy kierowca ma zmiennika.

Ø       Jeżeli zauważysz, że kierowca popełnił wykroczenie drogowe, zwróć mu uwagę i przypomnij o potrzebie bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego (np. o ograniczeniu prędkości, obowiązkowych przerwach w podróży).

Ø       W trakcie przerw w podróży i postojów unikaj znacznego oddalaniasię od autokaru.

Ø       Torebkę i podręczny plecak staraj się nosić z przodu lub pod ramieniem, zamknięciem do siebie.

Ø       W podróży miej przy sobie tylko niezbędną kwotę pieniędzy.

Ø       Jeżeli masz przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymaj jej w jednym miejscu. Przechowywanie pieniędzy w kilku miejscach zmniejsza ryzyko ewentualnej utraty całej kwoty. Dotyczy to również cennych przedmiotów, czeków podróżnych i dokumentów.

Ø       Nie przyjmuj poczęstunków od przypadkowo poznanych osób. Nie trać kontaktu z otoczeniem – przestępcy mogą to wykorzystać.

Ø       Zachowaj ostrożność w stosunku do szczególnie atrakcyjnych propozycji współpracy, korzystnych ofert handlowych, kupna atrakcyjnych towarów po niskich cenach itp.

Ø       Nie dopuszczaj do zabierania przez dzieci na pokład samolotu sztucznych ogni, petard itp.

Ø       Nie przyjmuj do przewozu paczek, bagaży od innych osób.

Ø       Sprawdź, czy Twój bagaż nie zawiera niebezpiecznych przedmiotów lub substancji – o wyjaśnienie, jakie przedmioty lub substancje są uważane za niebezpieczne zawsze możesz zwrócić się – jeszcze przed spakowaniem – do przewoźnika.

Ø       Jeśli jesteś osobą palącą, pamiętaj, aby zarezerwować miejsce w samolocie w sekcji dla palących. Palenie papierosów w miejscu innym niż wyznaczone jest zabronione, dotyczy to również toalet (zwłaszcza podczas rejsów, w których obowiązuje zakaz palenia tytoniu) – w toaletach zainstalowane są automatyczne gaśnice i czujki dymu.

Ø       Dokładnie zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa (umieszczona jest ona w kieszeni poprzedzającego fotela) i uważnie wysłuchaj prezentowanych przez personel pokładowy zasad bezpiecznego zachowania i zasad postępowania na wypadek nagłego zdarzenia.

Ø       Zwróć uwagę na lokalizację wyjść awaryjnych.

Ø       Bagaż podręczny powinien zostać umieszczony pod siedzeniem lub w specjalnie do tego przygotowanej górnej półce bagażowej (należy pamiętać, że podczas lotu powinna ona być zamknięta).

Ø       Wszelkie leżące luzem papiery, gazety, pisma powinny być wkładane do kieszeni poprzedzających foteli lub oddane stewardesie.

Ø       Zwracaj uwagę na pozostawione bez opieki w halach lotnisk bagaże i paczki oraz niezwłocznie informuj o takich faktach obsługę lotniska.

Ø       W przypadku zauważenia jakiegokolwiek niepokojącego zjawiska, bezzwłocznie poinformuj o tym personel pokładowy.

Ø       W przypadku wystąpienia zagrożenia nie panikuj, lecz dokładnie wypełniaj polecenia stewardessy.

Ø       Na pokład samolotu nie można wnosić ostrych przedmiotów, np. pilników do paznokci, nożyczek – zapakuj je wcześniej do walizki. Należy pamiętać, że nad naszym bezpieczeństwem podczas lotu czuwa personel pokładowy przeszkolony na wypadek wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. Dokładne wypełnianie jego poleceń jest gwarancją optymalnych zachowań w czasie zaistnienia ewentualnego zagrożenia.

Pamiętaj !
W razie pożaru pociągu:

Ø       udziel pierwszej pomocy poszkodowanym;

Ø       w razie wystąpienia takiej konieczności zatrzymaj pociąg hamulcem bezpieczeństwa;

Ø       poinformuj o zdarzeniu pracowników kolei i służby ratownicze (o wypadku kolejowym należy poinformować bezzwłocznie za pomocą wszelkich dostępnych środków);

Ø       w razie potrzeby i możliwości skorzystaj z gaśnicy będącej na wyposażeniu wagonu;

Ø       jak najszybciej ewakuuj się z miejsca zagrożenia – jeśli to możliwe, wyjdź z pociągu lub przejdź do przodu (rozwój pożaru następuje od miejsca jego wystąpienia do końca pociągu);

Ø       przy wysiadaniu z pociągu uważaj na sąsiednie tory, o ile to możliwe wysiadaj po tej stronie pociągu, gdzie nie ma torów.

 

 
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
17.09.2009.
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom

p1070432

W dniu 15 września 2009 roku krotoszyńscy policjanci mieli przyjemność gościć uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie w ramach projektu „Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom”.  Najmłodsi mieli okazję poznać funkcjonariuszy zajmujących się różnymi dziedzinami policyjnej służby oraz zobaczyć zazwyczaj niedostępne miejsca komendy.

…więcej
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 290
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl