Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Strona Główna
Aktualności
Policja poszukuje
Szefowie
Oficer Prasowy
Kadry
Policyjny Telefon Zaufania
Obsługa interesantów
Dzielnicowi
Ruch Drogowy
Prewencja Kryminalna
Kryształowa Gwiazda
Linki
Historia krotoszyńskiej Policji
Pomoc Ofiarom Przestępstw
Po służbie
Realizacje wniosków z debaty
Stowarzyszenie emerytów
Mapy zagrożeń
pzu-stop_1
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
stopagresjidrogowej-kwp
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
telefon_zaufania.gif
374
banner
z_skrzynka.jpg
logo_nl.jpg
116111_jpg
dobor
997_baner
nszz
Wielkopolska Policja
mapka2_2.png
bip_logo
Popularne
Cały Krotoszyn Czyta Dzieciom
STOP AGRESJI DROGOWEJ | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
14.07.2014.

stopagresjidrogowej-kwp

 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Można na nią przesyłać nagrane filmy obrazujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

…więcej
 
Bezpieczna droga na wakacje | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
09.07.2014.

„Bezpieczna droga na wakacje” - wspólna akcja  policji i straży pożarnej

Jak zachować się na drodze? Jak uniknąć niebezpieczeństw na drodze? Co zrobić kiedy dojdzie do wypadku samochodowego? Czym ugasić płonący pojazd?  Jak uratować zdrowie i życie ofiary wypadku? Na te pytania niezwykle cenne informacje otrzymali kierowcy podróżujący krajową 15-ką przez Bożacin.

Krotoszyńscy policjanci ruchu drogowego, wspólnie ze strażakami zorganizowali akcję profilaktyczną pod hasłem „Bezpieczna droga na wakacje”. W Bożacinie, przy drodze krajowej nr 15 ustawiono namiot ratowniczy straży pożarnej. Policjanci zatrzymywali pojazdy do kontroli drogowej, jak również kierujących którzy popełniali drobne wykroczenia drogowe. Następnie policjanci przekazywali cenne uwagi dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach i uwagi dotyczące popełnionych wykroczeń. W ramach pouczenia kierujący jak i pasażerowie uczestniczyli w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Mimo początkowego lęku okazało się, że nie ma się czego bać – kierowcy, nie dość, że nie otrzymali mandatu, to dodatkowo mieli okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wielu kierowców, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej a jechali na wypoczynek znaleźli odrobinę czasu aby uczestniczyć w instruktarzu. Stwierdzili, że tego typu punktów powinno być więcej. To nie pierwsza i miejmy nadzieje nie ostatnia akcja tego typu na terenie powiatu krotoszyńskiego.   


 
List otwarty na wakacje Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
09.07.2014.
img_6908Okres wakacyjny to przede wszystkim czas długo oczekiwanego wypoczynku, czas zabawy, radości i wytchnienia od codziennych obowiązków. Chwile spędzane z rodziną, przyjaciółmi nie powinny jednak stanowić zagrożenia dla nas samych i naszych bliskich.


…więcej
 
Nie ma dzieci, są ludzie | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
09.07.2014.
z plakatu RPDPolicja aktywnie wsparła inicjatywę Rzecznika Praw Dziecka opracowaną w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych polegającą na wdrożeniu Zaleceń dotyczących postępowania dla dobra dziecka. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie komfortu dzieci w sytuacjach dla nich kryzysowych wymagających podjęcia działań przez policjantów.

Niestety rozwój społeczeństwa poza wieloma zaletami stwarza także nowe zagrożenia dla najmłodszych, którym należy stawić czoła dążąc przy tym do zminimalizowania kosztów ponoszonych przez dzieci i młodzież. Często źródłem zagrożenia są także równieśnicy. Tylko w pierwszym półroczu 2014 roku na terenie szkół województwa wielkopolskiego odnotowano 130 czynów karalnych popełnionych przez nieletnich względem swych kolegów i koleżanek. Dlatego niezwykle ważne jest by podejmujący w takich sytuacjach interwencję policjanci czynili to w pełni świadomie, zarówno względem sprawcy jak i ofiary.

Inną z form pomocy oferowanych przez Rzecznika Praw Dziecka jest Dziecięcy telefon zaufania dostępny pod numerem:

800 12 12 12

Na wskazany numer dzwonić mogą dzieci, młodzież, ale także osoby dorosłe w sytuacjach, gdy w rodzinie występują konflikty, dziecko ma kłopoty z rówieśnikami, a także w przypadkach występowania przemocy, problemów związanych z nauką. Każdy poszukujący informacji, rady, pomocy we wskazanym obszarze uzyska niezbędne wsparcie, należy przy tym pamiętać, że telefon zaufania jest anonimowy i bezpłatny.

 
 

 
czerwiec 2014 r. | Drukuj |
Autor: Piotr Szczepaniak   
08.07.2014.

 INFORMACJA O STANIE BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA TERENIE POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO W CZERWCU 2014 ROKU


 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 456
migi
debatybaner
debaty społeczne
ustawa_bron
cyfryzacja_tv
policjant_plakat_m2
kibck
ryba
informacje-z-odpraw.jpg
pat
umysl